Worx WG157E.9 Solo vs Powerplus POWXG50200
Worx WG157E.9 Solo i sammenligning med Powerplus POWXG50200
Hvorfor er Worx WG157E.9 Solo bedre end Powerplus POWXG50200?
Worx WG157E.9 Solo er bedre på flg. 7 punkter:
Hvorfor er Powerplus POWXG50200 bedre end Worx WG157E.9 Solo?
Powerplus POWXG50200 er bedre på flg. 5 punkter:
Prissammenligning
Powerplus POWXG50200
Vi fandt ingen tilbud på Powerplus POWXG50200 lige nu
Driftstid, maks.
  • Worx WG157E.9 Solo:
    Ukendt
  • Powerplus POWXG50200:
    Ukendt
💡 87 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Opladningstid
  • Worx WG157E.9 Solo: 180 min.
    180 min.
  • Powerplus POWXG50200:
💡 73 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batterispænding
  • Worx WG157E.9 Solo: 20 V
    20 V
  • Powerplus POWXG50200:
💡 26 V er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batteritype
  • Worx WG157E.9 Solo:
    Li-Ion batteri
  • Powerplus POWXG50200:
Lydniveau
  • Powerplus POWXG50200:
💡 88 dB er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Pris
  • Powerplus POWXG50200:
Omdrejninger pr. minut
  • Powerplus POWXG50200: 3600 rpm
    3600 rpm
💡 7602 rpm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Teleskophåndtag
    Uden teleskophåndtag
  • Powerplus POWXG50200:
    Med teleskophåndtag
Batteriindikator
  • Powerplus POWXG50200:
batteri medfølger
    Batteri medfølger
  • Powerplus POWXG50200:
💡 25 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Plantebeskyttelsesbøjle
    Med plantebeskyttelsesbøjle
  • Powerplus POWXG50200:
Motortype
    Elektrisk motor
  • Powerplus POWXG50200:
    Benzinmotor
skuldersele medfølger
  • Powerplus POWXG50200:
💡 19 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Effekt
  • Powerplus POWXG50200: 1800 W
    1800 W
💡 636 W er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Udskifteligt batteri
    Udskifteligt batteri
  • Powerplus POWXG50200:
💡 73 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Roterbart trimmerhoved
  • Powerplus POWXG50200:
Trimmediameter
  • Worx WG157E.9 Solo: 25 cm
    25 cm
  • Powerplus POWXG50200: 42 cm
    42 cm
💡 32 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Ekstra håndgreb
    Med ekstra håndgreb
  • Powerplus POWXG50200:
    Med ekstra håndgreb
Driftstid, min.
  • Powerplus POWXG50200:
💡 54 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Kulfri motor
  • Powerplus POWXG50200:
    Med kulfri motor
Model
  • Powerplus POWXG50200:
Nettovægt
  • Worx WG157E.9 Solo: 1.9 kg
    1.9 kg
  • Powerplus POWXG50200: 7.16 kg
    7.16 kg
💡 3 kg er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Oplader medfølger
    Oplader medfølger
  • Powerplus POWXG50200:
💡 23 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Indeholder
  • Powerplus POWXG50200:
Vibrationsniveau
  • Powerplus POWXG50200:
💡 ≤ 3 m/s² er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, min.
  • Powerplus POWXG50200:
💡 148 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, maks.
  • Powerplus POWXG50200:
💡 155 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
trimmerhoved medfølger
    Trimmerhoved medfølger
  • Powerplus POWXG50200:
💡 46 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion