Ryobi RY36LTX40A-0 vs Ryobi RLT183225F
Ryobi RY36LTX40A-0 i sammenligning med Ryobi RLT183225F
Hvorfor er Ryobi RY36LTX40A-0 bedre end Ryobi RLT183225F?
Ryobi RY36LTX40A-0 er bedre på flg. 5 punkter:
  • Højere batterispænding - Med en batterispænding på 36 V har Ryobi RY36LTX40A-0 18,00 V højere spænding end Ryobi RLT183225F (18,00 V), hvilket kan give mere kraft til krævende trimning.
Hvorfor er Ryobi RLT183225F bedre end Ryobi RY36LTX40A-0?
Ryobi RLT183225F er bedre på flg. 7 punkter:
Driftstid, maks.
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
    Ukendt
  • Ryobi RLT183225F:
    Ukendt
💡 87 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Opladningstid
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
  • Ryobi RLT183225F: 75 min.
    75 min.
💡 73 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batterispænding
  • Ryobi RY36LTX40A-0: 36 V
    36 V
  • Ryobi RLT183225F: 18 V
    18 V
💡 26 V er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batteritype
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
    Li-Ion batteri
  • Ryobi RLT183225F:
    Li-Ion batteri
Lydniveau
  • Ryobi RY36LTX40A-0: 95 dB
    95 dB
  • Ryobi RLT183225F: 94.2 dB
    94.2 dB
💡 88 dB er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Pris
Omdrejninger pr. minut
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
💡 7602 rpm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Teleskophåndtag
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
    Uden teleskophåndtag
    Med teleskophåndtag
Batteriindikator
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
batteri medfølger
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
    Batteri medfølger
💡 25 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Plantebeskyttelsesbøjle
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
    Uden plantebeskyttelsesbøjle
    Uden plantebeskyttelsesbøjle
Motortype
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
    Elektrisk motor
    Elektrisk motor
skuldersele medfølger
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
    Skuldersele medfølger
💡 19 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Effekt
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
💡 636 W er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Udskifteligt batteri
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
    Udskifteligt batteri
💡 73 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Roterbart trimmerhoved
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
    Med roterbart trimmerhoved
    Med roterbart trimmerhoved
Trimmediameter
  • Ryobi RY36LTX40A-0: 40 cm
    40 cm
  • Ryobi RLT183225F: 30 cm
    30 cm
💡 32 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Ekstra håndgreb
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
    Med ekstra håndgreb
    Med ekstra håndgreb
Driftstid, min.
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
💡 54 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Kulfri motor
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
    Med kulfri motor
Model
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
    RY36LTX40A
Nettovægt
  • Ryobi RY36LTX40A-0: 4 kg
    4 kg
  • Ryobi RLT183225F: 2.3 kg
    2.3 kg
💡 3 kg er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Oplader medfølger
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
    Oplader medfølger
💡 23 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Indeholder
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
Vibrationsniveau
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
  • Ryobi RLT183225F: ≤ 1.5 m/s²
    ≤ 1.5 m/s²
💡 ≤ 3 m/s² er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, min.
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
💡 148 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, maks.
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
💡 155 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
trimmerhoved medfølger
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
    Trimmerhoved medfølger
💡 46 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion