Ryobi RY36LT33A-120 vs Ryobi RY36ELTX33A-140
Ryobi RY36LT33A-120 i sammenligning med Ryobi RY36ELTX33A-140
Hvorfor er Ryobi RY36LT33A-120 bedre end Ryobi RY36ELTX33A-140?
Ryobi RY36LT33A-120 er bedre på flg. 4 punkter:
Hvorfor er Ryobi RY36ELTX33A-140 bedre end Ryobi RY36LT33A-120?
Ryobi RY36ELTX33A-140 er bedre på flg. 3 punkter:
Driftstid, maks.
  • Ryobi RY36LT33A-120:
    Ukendt
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    Ukendt
💡 87 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Opladningstid
  • Ryobi RY36LT33A-120:
  • Ryobi RY36ELTX33A-140: 150 min.
    150 min.
💡 73 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batterispænding
  • Ryobi RY36LT33A-120: 36 V
    36 V
  • Ryobi RY36ELTX33A-140: 36 V
    36 V
💡 26 V er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batteritype
    Li-Ion batteri
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    Li-Ion batteri
Lydniveau
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
Omdrejninger pr. minut
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
💡 7602 rpm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Teleskophåndtag
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
Batteriindikator
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
batteri medfølger
    Batteri medfølger
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
💡 25 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Plantebeskyttelsesbøjle
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
Motortype
    Elektrisk motor
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    Elektrisk motor
skuldersele medfølger
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
💡 19 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Effekt
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
💡 636 W er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Udskifteligt batteri
    Udskifteligt batteri
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
💡 73 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Roterbart trimmerhoved
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
Trimmediameter
  • Ryobi RY36LT33A-120: 33 cm
    33 cm
  • Ryobi RY36ELTX33A-140: 33 cm
    33 cm
💡 32 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Ekstra håndgreb
    Med ekstra håndgreb
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    Med ekstra håndgreb
Driftstid, min.
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
💡 54 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Kulfri motor
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    Med kulfri motor
Model
    RY36LT33A
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    RY36ELTX33A
Nettovægt
  • Ryobi RY36LT33A-120: 2.8 kg
    2.8 kg
  • Ryobi RY36ELTX33A-140: 3.5 kg
    3.5 kg
💡 3 kg er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Oplader medfølger
    Oplader medfølger
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
💡 23 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Indeholder
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
Vibrationsniveau
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
💡 ≤ 3 m/s² er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, min.
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
💡 148 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, maks.
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
💡 155 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
trimmerhoved medfølger
    Trimmerhoved medfølger
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
💡 46 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion