Ryobi RY36LT33A-120 vs Dewalt DCM561PB-QW
Ryobi RY36LT33A-120 i sammenligning med Dewalt DCM561PB-QW
Hvorfor er Ryobi RY36LT33A-120 bedre end Dewalt DCM561PB-QW?
Ryobi RY36LT33A-120 er bedre på flg. 7 punkter:
  • Højere batterispænding - Med en batterispænding på 36 V har Ryobi RY36LT33A-120 18,00 V højere spænding end Dewalt DCM561PB-QW (18,00 V), hvilket kan give mere kraft til krævende trimning.
Hvorfor er Dewalt DCM561PB-QW bedre end Ryobi RY36LT33A-120?
Dewalt DCM561PB-QW er bedre på flg. 6 punkter:
Driftstid, maks.
  • Ryobi RY36LT33A-120:
    Ukendt
  • Dewalt DCM561PB-QW:
    Ukendt
💡 87 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Opladningstid
  • Ryobi RY36LT33A-120:
  • Dewalt DCM561PB-QW: 75 min.
    75 min.
💡 73 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batterispænding
  • Ryobi RY36LT33A-120: 36 V
    36 V
  • Dewalt DCM561PB-QW: 18 V
    18 V
💡 26 V er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batteritype
  • Ryobi RY36LT33A-120:
    Li-Ion batteri
  • Dewalt DCM561PB-QW:
    Li-Ion batteri
Lydniveau
  • Ryobi RY36LT33A-120:
Omdrejninger pr. minut
  • Ryobi RY36LT33A-120:
  • Dewalt DCM561PB-QW: 6000 rpm
    6000 rpm
💡 7602 rpm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Teleskophåndtag
  • Ryobi RY36LT33A-120:
    Uden teleskophåndtag
Batteriindikator
  • Ryobi RY36LT33A-120:
batteri medfølger
  • Ryobi RY36LT33A-120:
    Batteri medfølger
💡 25 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Plantebeskyttelsesbøjle
  • Ryobi RY36LT33A-120:
    Uden plantebeskyttelsesbøjle
Motortype
  • Ryobi RY36LT33A-120:
    Elektrisk motor
    Elektrisk motor
skuldersele medfølger
  • Ryobi RY36LT33A-120:
💡 19 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Effekt
  • Ryobi RY36LT33A-120:
💡 636 W er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Udskifteligt batteri
  • Ryobi RY36LT33A-120:
    Udskifteligt batteri
💡 73 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Roterbart trimmerhoved
  • Ryobi RY36LT33A-120:
    Uden roterbart trimmerhoved
Trimmediameter
  • Ryobi RY36LT33A-120: 33 cm
    33 cm
  • Dewalt DCM561PB-QW: 33 cm
    33 cm
💡 32 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Ekstra håndgreb
  • Ryobi RY36LT33A-120:
    Med ekstra håndgreb
    Med ekstra håndgreb
Driftstid, min.
  • Ryobi RY36LT33A-120:
💡 54 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Kulfri motor
  • Ryobi RY36LT33A-120:
    Med kulfri motor
Model
  • Ryobi RY36LT33A-120:
    RY36LT33A
Nettovægt
  • Ryobi RY36LT33A-120: 2.8 kg
    2.8 kg
  • Dewalt DCM561PB-QW: 3.6 kg
    3.6 kg
💡 3 kg er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Oplader medfølger
  • Ryobi RY36LT33A-120:
    Oplader medfølger
💡 23 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Indeholder
  • Ryobi RY36LT33A-120:
Vibrationsniveau
  • Ryobi RY36LT33A-120:
💡 ≤ 3 m/s² er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, min.
  • Ryobi RY36LT33A-120:
  • Dewalt DCM561PB-QW: 172.5 cm
    172.5 cm
💡 148 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, maks.
  • Ryobi RY36LT33A-120:
  • Dewalt DCM561PB-QW: 172.2 cm
    172.2 cm
💡 155 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
trimmerhoved medfølger
  • Ryobi RY36LT33A-120:
    Trimmerhoved medfølger
💡 46 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion