Ryobi RY36LT33A-0 vs Ryobi OLT1832A
Ryobi RY36LT33A-0 i sammenligning med Ryobi OLT1832A
Hvorfor er Ryobi RY36LT33A-0 bedre end Ryobi OLT1832A?
Ryobi RY36LT33A-0 er bedre på flg. 2 punkter:
  • Højere batterispænding - Med en batterispænding på 36 V har Ryobi RY36LT33A-0 18,00 V højere spænding end Ryobi OLT1832A (18,00 V), hvilket kan give mere kraft til krævende trimning.
Hvorfor er Ryobi OLT1832A bedre end Ryobi RY36LT33A-0?
Ryobi OLT1832A er bedre på flg. 3 punkter:
Driftstid, maks.
  • Ryobi RY36LT33A-0:
    Ukendt
  • Ryobi OLT1832A:
    Ukendt
💡 87 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Opladningstid
  • Ryobi RY36LT33A-0:
  • Ryobi OLT1832A:
💡 73 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batterispænding
  • Ryobi RY36LT33A-0: 36 V
    36 V
  • Ryobi OLT1832A: 18 V
    18 V
💡 26 V er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batteritype
  • Ryobi RY36LT33A-0:
    Li-Ion batteri
    Li-Ion batteri
Lydniveau
  • Ryobi RY36LT33A-0:
Omdrejninger pr. minut
  • Ryobi RY36LT33A-0:
💡 7602 rpm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Teleskophåndtag
  • Ryobi RY36LT33A-0:
Batteriindikator
  • Ryobi RY36LT33A-0:
batteri medfølger
  • Ryobi RY36LT33A-0:
    Batteri medfølger
💡 25 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Plantebeskyttelsesbøjle
  • Ryobi RY36LT33A-0:
Motortype
  • Ryobi RY36LT33A-0:
    Elektrisk motor
    Elektrisk motor
skuldersele medfølger
  • Ryobi RY36LT33A-0:
💡 19 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Effekt
  • Ryobi RY36LT33A-0:
💡 636 W er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Udskifteligt batteri
  • Ryobi RY36LT33A-0:
    Udskifteligt batteri
💡 73 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Roterbart trimmerhoved
  • Ryobi RY36LT33A-0:
    Med roterbart trimmerhoved
Trimmediameter
  • Ryobi RY36LT33A-0: 33 cm
    33 cm
  • Ryobi OLT1832A: 30 cm
    30 cm
💡 32 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Ekstra håndgreb
  • Ryobi RY36LT33A-0:
    Med ekstra håndgreb
    Med ekstra håndgreb
Driftstid, min.
  • Ryobi RY36LT33A-0:
💡 54 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Kulfri motor
  • Ryobi RY36LT33A-0:
Model
  • Ryobi RY36LT33A-0:
    RY36LT33A
Nettovægt
  • Ryobi RY36LT33A-0: 2.8 kg
    2.8 kg
  • Ryobi OLT1832A: 2.3 kg
    2.3 kg
💡 3 kg er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Oplader medfølger
  • Ryobi RY36LT33A-0:
    Oplader medfølger
💡 23 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Indeholder
  • Ryobi RY36LT33A-0:
Vibrationsniveau
  • Ryobi RY36LT33A-0:
💡 ≤ 3 m/s² er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, min.
  • Ryobi RY36LT33A-0:
💡 148 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, maks.
  • Ryobi RY36LT33A-0:
💡 155 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
trimmerhoved medfølger
  • Ryobi RY36LT33A-0:
    Trimmerhoved medfølger
💡 46 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion