Ryobi RY36ELTX33A-140 vs Stihl FSA 80 R
Ryobi RY36ELTX33A-140 i sammenligning med Stihl FSA 80 R
Hvorfor er Ryobi RY36ELTX33A-140 bedre end Stihl FSA 80 R?
Ryobi RY36ELTX33A-140 er bedre på flg. 3 punkter:
Hvorfor er Stihl FSA 80 R bedre end Ryobi RY36ELTX33A-140?
Stihl FSA 80 R er bedre på flg. 5 punkter:
Prissammenligning
Ryobi RY36ELTX33A-140
Stihl FSA 80 R
Kalundborg Skov Park Have Stihl håndholdt FSA 80 inkl. batteri og lader
Aagaard Maskiner & Udlejning STIHL FSA 80.0 SET Batteri-trimmer - Inkl. Batteri og lader
Savdoktoren STIHL FSA 80 Græstrimmer - Med batteri og lader - Trimmere & buskryddere
Se tilbud
MKnorth Stihl FSA 80 Batteridrevet Græstrimmer
Se tilbud
Hylte Hunting & Outdoor Stihl FSA 80 Batteridrevet Græstrimmer
Driftstid, maks.
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    Ukendt
  • Stihl FSA 80 R:
    Ukendt
💡 87 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Opladningstid
  • Ryobi RY36ELTX33A-140: 150 min.
    150 min.
  • Stihl FSA 80 R: 30 min.
    30 min.
💡 73 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batterispænding
  • Ryobi RY36ELTX33A-140: 36 V
    36 V
  • Stihl FSA 80 R: 36 V
    36 V
💡 26 V er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batteritype
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    Li-Ion batteri
    Li-Ion batteri
Lydniveau
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
  • Stihl FSA 80 R: 94 dB
    94 dB
💡 88 dB er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Pris
Omdrejninger pr. minut
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
💡 7602 rpm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Teleskophåndtag
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    Uden teleskophåndtag
Batteriindikator
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
batteri medfølger
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    Batteri medfølger
💡 25 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Plantebeskyttelsesbøjle
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    Uden plantebeskyttelsesbøjle
Motortype
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    Elektrisk motor
    Elektrisk motor
skuldersele medfølger
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    Skuldersele medfølger
💡 19 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Effekt
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
💡 636 W er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Udskifteligt batteri
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    Udskifteligt batteri
💡 73 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Roterbart trimmerhoved
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
Trimmediameter
  • Ryobi RY36ELTX33A-140: 33 cm
    33 cm
  • Stihl FSA 80 R: 38 cm
    38 cm
💡 32 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Ekstra håndgreb
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    Med ekstra håndgreb
    Med ekstra håndgreb
Driftstid, min.
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
💡 54 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Kulfri motor
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    Med kulfri motor
    Med kulfri motor
Model
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    RY36ELTX33A
Nettovægt
  • Ryobi RY36ELTX33A-140: 3.5 kg
    3.5 kg
  • Stihl FSA 80 R: 4.8 kg
    4.8 kg
💡 3 kg er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Oplader medfølger
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    Oplader medfølger
💡 23 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Indeholder
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
Vibrationsniveau
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
  • Stihl FSA 80 R: ≤ 5.2 m/s²
    ≤ 5.2 m/s²
💡 ≤ 3 m/s² er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, min.
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
💡 148 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, maks.
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
💡 155 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
trimmerhoved medfølger
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    Trimmerhoved medfølger
💡 46 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion