Ryobi RY36ELTX33A-140 vs Stanley FatMax 33 cm
Ryobi RY36ELTX33A-140 i sammenligning med Stanley FatMax 33 cm
Hvorfor er Ryobi RY36ELTX33A-140 bedre end Stanley FatMax 33 cm?
Ryobi RY36ELTX33A-140 er bedre på flg. 4 punkter:
  • Højere batterispænding - Med en batterispænding på 36 V har Ryobi RY36ELTX33A-140 18,00 V højere spænding end Stanley FatMax 33 cm (18,00 V), hvilket kan give mere kraft til krævende trimning.
Hvorfor er Stanley FatMax 33 cm bedre end Ryobi RY36ELTX33A-140?
Stanley FatMax 33 cm er bedre på flg. 4 punkter:
Prissammenligning
Ryobi RY36ELTX33A-140
Stanley FatMax 33 cm
Staypro STANLEY FatMax SFMCSTB933M-QW Græstrimmer med batteri og oplader
CS Megastore (ComputerSalg) Stanley batteridrevet trimmer SFMCSTB933M-QW 18V med 4Ah batteri
Se tilbud
Bauhaus Stanley FatMax akku græstrimmer kulløs 33cm m/batteri & lader
Driftstid, maks.
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    Ukendt
  • Stanley FatMax 33 cm:
    Ukendt
💡 87 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Opladningstid
  • Ryobi RY36ELTX33A-140: 150 min.
    150 min.
💡 73 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batterispænding
  • Ryobi RY36ELTX33A-140: 36 V
    36 V
  • Stanley FatMax 33 cm: 18 V
    18 V
💡 26 V er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batteritype
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    Li-Ion batteri
    Li-Ion batteri
Lydniveau
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
Omdrejninger pr. minut
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
💡 7602 rpm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Teleskophåndtag
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    Med teleskophåndtag
Batteriindikator
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
batteri medfølger
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    Batteri medfølger
💡 25 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Plantebeskyttelsesbøjle
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    Uden plantebeskyttelsesbøjle
Motortype
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    Elektrisk motor
    Benzinmotor
skuldersele medfølger
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
💡 19 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Effekt
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
💡 636 W er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Udskifteligt batteri
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    Udskifteligt batteri
💡 73 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Roterbart trimmerhoved
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
Trimmediameter
  • Ryobi RY36ELTX33A-140: 33 cm
    33 cm
  • Stanley FatMax 33 cm: 33 cm
    33 cm
💡 32 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Ekstra håndgreb
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    Med ekstra håndgreb
    Med ekstra håndgreb
Driftstid, min.
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
💡 54 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Kulfri motor
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    Med kulfri motor
    Med kulfri motor
Model
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    RY36ELTX33A
Nettovægt
  • Ryobi RY36ELTX33A-140: 3.5 kg
    3.5 kg
  • Stanley FatMax 33 cm: 4.58 kg
    4.58 kg
💡 3 kg er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Oplader medfølger
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    Oplader medfølger
💡 23 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Indeholder
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
Vibrationsniveau
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
💡 ≤ 3 m/s² er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, min.
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
💡 148 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, maks.
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
💡 155 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
trimmerhoved medfølger
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    Trimmerhoved medfølger
💡 46 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion