Ryobi RY36ELTX33A-0 vs Worx WG163E.9 Solo
Ryobi RY36ELTX33A-0 i sammenligning med Worx WG163E.9 Solo
Hvorfor er Ryobi RY36ELTX33A-0 bedre end Worx WG163E.9 Solo?
Ryobi RY36ELTX33A-0 er bedre på flg. 5 punkter:
  • Højere batterispænding - Med en batterispænding på 36 V har Ryobi RY36ELTX33A-0 16,00 V højere spænding end Worx WG163E.9 Solo (20,00 V), hvilket kan give mere kraft til krævende trimning.
Hvorfor er Worx WG163E.9 Solo bedre end Ryobi RY36ELTX33A-0?
Worx WG163E.9 Solo er bedre på flg. 5 punkter:
Prissammenligning
Worx WG163E.9 Solo
Johannes Fog Worx græstrimmer 30cm 20v uden batteri
Se tilbud
CompuMail WORX WG163E.9 Græstrimmer Elektrisk --> På vej ind, levering hos dig 22-05-2026
Amazon.de WORX WG163E.9 Akku Rasentrimmer 20V – Rasen – 2-in-1 Funktion: Rasentrimmer und Kantenschneider – Inkl. Distanzschutz, Kantenschneiderad, Fadenspule – Ohne Akku & Ladegerät
Driftstid, maks.
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
    Ukendt
  • Worx WG163E.9 Solo:
    Ukendt
💡 87 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Opladningstid
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
💡 73 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batterispænding
  • Ryobi RY36ELTX33A-0: 36 V
    36 V
  • Worx WG163E.9 Solo: 20 V
    20 V
💡 26 V er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batteritype
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
    Li-Ion batteri
    Li-Ion batteri
Lydniveau
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
Omdrejninger pr. minut
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
💡 7602 rpm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Teleskophåndtag
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
    Med teleskophåndtag
Batteriindikator
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
batteri medfølger
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
    Batteri medfølger
💡 25 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Plantebeskyttelsesbøjle
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
    Med plantebeskyttelsesbøjle
Motortype
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
    Elektrisk motor
    Elektrisk motor
skuldersele medfølger
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
    Skuldersele medfølger
💡 19 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Effekt
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
💡 636 W er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Udskifteligt batteri
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
    Udskifteligt batteri
💡 73 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Roterbart trimmerhoved
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
Trimmediameter
  • Ryobi RY36ELTX33A-0: 33 cm
    33 cm
  • Worx WG163E.9 Solo: 30 cm
    30 cm
💡 32 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Ekstra håndgreb
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
    Med ekstra håndgreb
    Med ekstra håndgreb
Driftstid, min.
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
💡 54 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Kulfri motor
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
    Med kulfri motor
Model
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
    RY36ELTX33A
Nettovægt
  • Ryobi RY36ELTX33A-0: 3.5 kg
    3.5 kg
  • Worx WG163E.9 Solo: 2.4 kg
    2.4 kg
💡 3 kg er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Oplader medfølger
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
    Oplader medfølger
💡 23 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Indeholder
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
Vibrationsniveau
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
💡 ≤ 3 m/s² er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, min.
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
💡 148 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, maks.
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
💡 155 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
trimmerhoved medfølger
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
    Trimmerhoved medfølger
💡 46 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion