Ryobi RY36ELTX33A-0 vs Stanley FatMax 18V 33 cm Solo
vs
Ryobi RY36ELTX33A-0 i sammenligning med Stanley FatMax 18V 33 cm Solo
Hvorfor er Ryobi RY36ELTX33A-0 bedre end Stanley FatMax 18V 33 cm Solo?
Ryobi RY36ELTX33A-0 er bedre på flg. 3 punkter:- Højere batterispænding - Med en batterispænding på 36 V har Ryobi RY36ELTX33A-0 18,00 V højere spænding end Stanley FatMax 18V 33 cm Solo (18,00 V), hvilket kan give mere kraft til krævende trimning.
- Lavere nettovægt - Med en nettovægt på 3.5 kg vejer Ryobi RY36ELTX33A-0 1,17 kg mindre end Stanley FatMax 18V 33 cm Solo (4,67 kg), hvilket kan gøre den lettere at styre og mere behagelig at bruge.
Hvorfor er Stanley FatMax 18V 33 cm Solo bedre end Ryobi RY36ELTX33A-0?
- Med teleskophåndtag - Stanley FatMax 18V 33 cm Solo har teleskophåndtag, hvilket giver den justerbar længde og bedre tilpasning til brugerens højde.
- Med plantebeskyttelsesbøjle - Stanley FatMax 18V 33 cm Solo har plantebeskyttelsesbøjle, hvilket giver den bedre kontrol tæt på planter, bede og træstammer.
- Roterbart trimmerhoved - Stanley FatMax 18V 33 cm Solo har roterbart trimmerhoved, hvilket giver den bedre mulighed for at klippe pæne kanter i haven.
- Uden kulfri motor - Stanley FatMax 18V 33 cm Solo er uden kulfri motor, hvilket giver den en mere traditionel motortype med flere sliddele.
Prissammenligning
Ryobi RY36ELTX33A-0
Stanley FatMax 18V 33 cm Solo
avXperten
Stanley Fatmax SFMCST933B-XJ Græstrimmer Uden Batteri (18V)
CS Megastore
(ComputerSalg) Žoliapjovė - trimeris Stanley SFMCST933B-XJ 18 V (be akumuliatoriaus ir pakrovėjo)
Se tilbud
Driftstid, maks.
Ryobi RY36ELTX33A-0:Ukendt
Stanley FatMax 18V 33 cm Solo:Ukendt
💡 87 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Opladningstid
Ryobi RY36ELTX33A-0:Ukendt
💡 73 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batterispænding
Ryobi RY36ELTX33A-0: 36 V
Stanley FatMax 18V 33 cm Solo: 18 V
💡 26 V er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batteritype
Ryobi RY36ELTX33A-0:Li-Ion batteri
Stanley FatMax 18V 33 cm Solo:Li-Ion batteri
Lydniveau
Ryobi RY36ELTX33A-0:Ukendt
💡 88 dB er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Pris
Stanley FatMax 18V 33 cm Solo: 568 kr.
Omdrejninger pr. minut
Ryobi RY36ELTX33A-0:Ukendt
💡 7602 rpm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Teleskophåndtag
Ryobi RY36ELTX33A-0:Ukendt
Stanley FatMax 18V 33 cm Solo:Med teleskophåndtag
Batteriindikator
Ryobi RY36ELTX33A-0:Ukendt
batteri medfølger
Ryobi RY36ELTX33A-0:✖Batteri medfølger
Stanley FatMax 18V 33 cm Solo:✖Batteri medfølger
💡 25 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Plantebeskyttelsesbøjle
Ryobi RY36ELTX33A-0:Ukendt
Stanley FatMax 18V 33 cm Solo:Med plantebeskyttelsesbøjle
Motortype
Ryobi RY36ELTX33A-0:Elektrisk motor
Stanley FatMax 18V 33 cm Solo:Elektrisk motor
skuldersele medfølger
Ryobi RY36ELTX33A-0:✔Skuldersele medfølger
💡 19 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Effekt
Ryobi RY36ELTX33A-0:Ukendt
💡 636 W er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Udskifteligt batteri
Ryobi RY36ELTX33A-0:✔Udskifteligt batteri
Stanley FatMax 18V 33 cm Solo:✔Udskifteligt batteri
💡 73 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Roterbart trimmerhoved
Ryobi RY36ELTX33A-0:Ukendt
Stanley FatMax 18V 33 cm Solo:Med roterbart trimmerhoved
Trimmediameter
Ryobi RY36ELTX33A-0: 33 cm
Stanley FatMax 18V 33 cm Solo: 33 cm
💡 32 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Ekstra håndgreb
Ryobi RY36ELTX33A-0:Med ekstra håndgreb
Stanley FatMax 18V 33 cm Solo:Med ekstra håndgreb
Driftstid, min.
Ryobi RY36ELTX33A-0:Ukendt
💡 54 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Kulfri motor
Ryobi RY36ELTX33A-0:Med kulfri motor
Stanley FatMax 18V 33 cm Solo:Uden kulfri motor
Model
Ryobi RY36ELTX33A-0:RY36ELTX33A
Nettovægt
Ryobi RY36ELTX33A-0: 3.5 kg
Stanley FatMax 18V 33 cm Solo: 4.67 kg
💡 3 kg er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Oplader medfølger
Ryobi RY36ELTX33A-0:✖Oplader medfølger
💡 23 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Indeholder
Ryobi RY36ELTX33A-0:Ukendt
Vibrationsniveau
Ryobi RY36ELTX33A-0:Ukendt
💡 ≤ 3 m/s² er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, min.
Ryobi RY36ELTX33A-0:Ukendt
💡 148 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, maks.
Ryobi RY36ELTX33A-0:Ukendt
💡 155 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
trimmerhoved medfølger
Ryobi RY36ELTX33A-0:✔Trimmerhoved medfølger
Stanley FatMax 18V 33 cm Solo:✔Trimmerhoved medfølger
💡 46 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Power For All Alliance
Ryobi RY36ELTX33A-0:Uden Power For All Alliance batteri
Stanley FatMax 18V 33 cm Solo:Uden Power For All Alliance batteri
Energikilde
Ryobi RY36ELTX33A-0:Batteri
Stanley FatMax 18V 33 cm Solo:Batteri
Klippesystem
Ryobi RY36ELTX33A-0:Trimmertråd
Stanley FatMax 18V 33 cm Solo:Trimmertråd
Trådfremføring
Ryobi RY36ELTX33A-0:Semiautomatisk
Stanley FatMax 18V 33 cm Solo:Semiautomatisk
Kapacitet benzintank
Ryobi RY36ELTX33A-0:Ukendt
💡 0 liter er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Point
Ryobi RY36ELTX33A-0: 87 point
Stanley FatMax 18V 33 cm Solo: 90 point
💡 82 point er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Mærke
Ryobi RY36ELTX33A-0:Ryobi
Stanley FatMax 18V 33 cm Solo:Stanley