Ryobi RY18LT33B-0 vs Metabo FSD 36-18 LTX Solo
Ryobi RY18LT33B-0 i sammenligning med Metabo FSD 36-18 LTX Solo
Hvorfor er Ryobi RY18LT33B-0 bedre end Metabo FSD 36-18 LTX Solo?
Ryobi RY18LT33B-0 er bedre på flg. 6 punkter:
Hvorfor er Metabo FSD 36-18 LTX Solo bedre end Ryobi RY18LT33B-0?
Metabo FSD 36-18 LTX Solo er bedre på flg. 3 punkter:
Prissammenligning
Ryobi RY18LT33B-0
Vi fandt ingen tilbud på Ryobi RY18LT33B-0 lige nu
Metabo FSD 36-18 LTX Solo
Gratis forsendelse
10-4 Metabo akku buskrydder FSD36-18LTXBL40 SOLO 601610850
Se tilbud
Netbyggemarked Metabo FSD 36-18 LTX BL 40 buskrydder, rundt greb, 18V, uden batteri og lader
Bauhaus Metabo akku buskrydder FSD 36-18LTXBL40 solo 18V u/batteri & lader
CS Megastore (ComputerSalg) Metabo FSD 36-18 LTX BL 40 Batteridrevet Græstrimmer uden batteri 18 V Skærebredde (max.): 400 mm
Se tilbud
Driftstid, maks.
  • Ryobi RY18LT33B-0:
    Ukendt
  • Metabo FSD 36-18 LTX Solo:
    Ukendt
💡 87 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Opladningstid
  • Ryobi RY18LT33B-0:
💡 73 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batterispænding
  • Ryobi RY18LT33B-0: 18 V
    18 V
  • Metabo FSD 36-18 LTX Solo: 18 V
    18 V
💡 26 V er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batteritype
  • Ryobi RY18LT33B-0:
    Li-Ion batteri
    Li-Ion batteri
Lydniveau
  • Ryobi RY18LT33B-0: 94 dB
    94 dB
Omdrejninger pr. minut
  • Ryobi RY18LT33B-0:
  • Metabo FSD 36-18 LTX Solo: 6000 rpm
    6000 rpm
💡 7602 rpm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Teleskophåndtag
  • Ryobi RY18LT33B-0:
    Uden teleskophåndtag
Batteriindikator
  • Ryobi RY18LT33B-0:
batteri medfølger
  • Ryobi RY18LT33B-0:
    Batteri medfølger
💡 25 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Plantebeskyttelsesbøjle
  • Ryobi RY18LT33B-0:
    Uden plantebeskyttelsesbøjle
    Uden plantebeskyttelsesbøjle
Motortype
  • Ryobi RY18LT33B-0:
    Elektrisk motor
    Elektrisk motor
skuldersele medfølger
  • Ryobi RY18LT33B-0:
💡 19 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Effekt
  • Ryobi RY18LT33B-0:
💡 636 W er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Udskifteligt batteri
  • Ryobi RY18LT33B-0:
    Udskifteligt batteri
💡 73 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Roterbart trimmerhoved
  • Ryobi RY18LT33B-0:
    Med roterbart trimmerhoved
    Uden roterbart trimmerhoved
Trimmediameter
  • Ryobi RY18LT33B-0: 33 cm
    33 cm
  • Metabo FSD 36-18 LTX Solo: 40 cm
    40 cm
💡 32 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Ekstra håndgreb
  • Ryobi RY18LT33B-0:
    Med ekstra håndgreb
    Med ekstra håndgreb
Driftstid, min.
  • Ryobi RY18LT33B-0:
💡 54 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Kulfri motor
  • Ryobi RY18LT33B-0:
    Med kulfri motor
Model
  • Ryobi RY18LT33B-0:
Nettovægt
  • Ryobi RY18LT33B-0: 2.6 kg
    2.6 kg
  • Metabo FSD 36-18 LTX Solo: 8.12 kg
    8.12 kg
💡 3 kg er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Oplader medfølger
  • Ryobi RY18LT33B-0:
    Oplader medfølger
💡 23 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Indeholder
  • Ryobi RY18LT33B-0:
Vibrationsniveau
  • Ryobi RY18LT33B-0:
💡 ≤ 3 m/s² er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, min.
  • Ryobi RY18LT33B-0:
💡 148 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, maks.
  • Ryobi RY18LT33B-0:
💡 155 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
trimmerhoved medfølger
  • Ryobi RY18LT33B-0:
    Trimmerhoved medfølger
💡 46 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion