Ryobi RY18LT33A-0 vs Stihl FSA 57 Solo
Ryobi RY18LT33A-0 i sammenligning med Stihl FSA 57 Solo
Hvorfor er Ryobi RY18LT33A-0 bedre end Stihl FSA 57 Solo?
Ryobi RY18LT33A-0 er bedre på flg. 7 punkter:
Hvorfor er Stihl FSA 57 Solo bedre end Ryobi RY18LT33A-0?
Stihl FSA 57 Solo er bedre på flg. 3 punkter:
  • Højere batterispænding - Med en batterispænding på 36 V har Stihl FSA 57 Solo 18,00 V højere spænding end Ryobi RY18LT33A-0 (18,00 V), hvilket kan give mere kraft til krævende trimning.
Prissammenligning
Stihl FSA 57 Solo
Hylte Hunting & Outdoor Stihl FSA 57 Batteritrimmere Uden batteri & lader
Driftstid, maks.
  • Ryobi RY18LT33A-0:
    Ukendt
  • Stihl FSA 57 Solo:
    Ukendt
💡 87 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Opladningstid
  • Ryobi RY18LT33A-0:
  • Stihl FSA 57 Solo: 60 min.
    60 min.
💡 73 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batterispænding
  • Ryobi RY18LT33A-0: 18 V
    18 V
  • Stihl FSA 57 Solo: 36 V
    36 V
💡 26 V er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batteritype
  • Ryobi RY18LT33A-0:
    Li-Ion batteri
    Li-Ion batteri
Lydniveau
  • Ryobi RY18LT33A-0: 94 dB
    94 dB
  • Stihl FSA 57 Solo: 89 dB
    89 dB
💡 88 dB er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Pris
Omdrejninger pr. minut
  • Ryobi RY18LT33A-0:
💡 7602 rpm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Teleskophåndtag
  • Ryobi RY18LT33A-0:
    Uden teleskophåndtag
Batteriindikator
  • Ryobi RY18LT33A-0:
batteri medfølger
  • Ryobi RY18LT33A-0:
    Batteri medfølger
💡 25 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Plantebeskyttelsesbøjle
  • Ryobi RY18LT33A-0:
    Med plantebeskyttelsesbøjle
Motortype
  • Ryobi RY18LT33A-0:
    Elektrisk motor
    Elektrisk motor
skuldersele medfølger
  • Ryobi RY18LT33A-0:
💡 19 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Effekt
  • Ryobi RY18LT33A-0:
💡 636 W er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Udskifteligt batteri
  • Ryobi RY18LT33A-0:
    Udskifteligt batteri
💡 73 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Roterbart trimmerhoved
  • Ryobi RY18LT33A-0:
    Med roterbart trimmerhoved
Trimmediameter
  • Ryobi RY18LT33A-0: 33 cm
    33 cm
  • Stihl FSA 57 Solo: 28 cm
    28 cm
💡 32 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Ekstra håndgreb
  • Ryobi RY18LT33A-0:
    Med ekstra håndgreb
    Med ekstra håndgreb
Driftstid, min.
  • Ryobi RY18LT33A-0:
💡 54 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Kulfri motor
  • Ryobi RY18LT33A-0:
Model
  • Ryobi RY18LT33A-0:
Nettovægt
  • Ryobi RY18LT33A-0: 2.6 kg
    2.6 kg
  • Stihl FSA 57 Solo: 2.6 kg
    2.6 kg
💡 3 kg er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Oplader medfølger
  • Ryobi RY18LT33A-0:
    Oplader medfølger
💡 23 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Indeholder
  • Ryobi RY18LT33A-0:
Vibrationsniveau
  • Ryobi RY18LT33A-0: ≤ 2.3 m/s²
    ≤ 2.3 m/s²
  • Stihl FSA 57 Solo: ≤ 4 m/s²
    ≤ 4 m/s²
💡 ≤ 3 m/s² er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, min.
  • Ryobi RY18LT33A-0:
💡 148 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, maks.
  • Ryobi RY18LT33A-0:
💡 155 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
trimmerhoved medfølger
  • Ryobi RY18LT33A-0:
    Trimmerhoved medfølger
💡 46 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion