Ryobi RY18LT33A-0 vs Dewalt DCM561PB-QW
vs
Ryobi RY18LT33A-0 i sammenligning med Dewalt DCM561PB-QW
Hvorfor er Ryobi RY18LT33A-0 bedre end Dewalt DCM561PB-QW?
Hvorfor er Dewalt DCM561PB-QW bedre end Ryobi RY18LT33A-0?
Prissammenligning
Ryobi RY18LT33A-0
Homeshop
Ryobi 18V ONE+ Græstrimmer - RY18LT33A-0
Se tilbud
BygXtra
Ryobi RY18LT33A-0 ONE+ 18V Græstrimmer – Solo
Se tilbud
Bauhaus
Ryobi akku græstrimmer RY18LT33A-0 One+ 18V u/batteri & lader
Dewalt DCM561PB-QW
Davidsen
DeWALT DCM561B 18V græstrimmer solo
BygXtra
Dewalt DCM561PB-QW 18V XR Græstrimmer – Solo
Driftstid, maks.
Ryobi RY18LT33A-0:Ukendt
Dewalt DCM561PB-QW:Ukendt
💡 87 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Opladningstid
Ryobi RY18LT33A-0:Ukendt
Dewalt DCM561PB-QW: 75 min.
💡 73 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batterispænding
Ryobi RY18LT33A-0: 18 V
Dewalt DCM561PB-QW: 18 V
💡 26 V er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batteritype
Ryobi RY18LT33A-0:Li-Ion batteri
Dewalt DCM561PB-QW:Li-Ion batteri
Lydniveau
Ryobi RY18LT33A-0: 94 dB
Dewalt DCM561PB-QW:Ukendt
💡 88 dB er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Pris
Omdrejninger pr. minut
Ryobi RY18LT33A-0:Ukendt
Dewalt DCM561PB-QW: 6000 rpm
💡 7602 rpm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Teleskophåndtag
Ryobi RY18LT33A-0:Uden teleskophåndtag
Dewalt DCM561PB-QW:Uden teleskophåndtag
Batteriindikator
Ryobi RY18LT33A-0:Ukendt
batteri medfølger
Ryobi RY18LT33A-0:✖Batteri medfølger
Dewalt DCM561PB-QW:✖Batteri medfølger
💡 25 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Plantebeskyttelsesbøjle
Ryobi RY18LT33A-0:Ukendt
Dewalt DCM561PB-QW:Uden plantebeskyttelsesbøjle
Motortype
Ryobi RY18LT33A-0:Elektrisk motor
Dewalt DCM561PB-QW:Elektrisk motor
skuldersele medfølger
Ryobi RY18LT33A-0:Ukendt
💡 19 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Effekt
Ryobi RY18LT33A-0:Ukendt
💡 636 W er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Udskifteligt batteri
Ryobi RY18LT33A-0:✔Udskifteligt batteri
Dewalt DCM561PB-QW:✔Udskifteligt batteri
💡 73 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Roterbart trimmerhoved
Ryobi RY18LT33A-0:Med roterbart trimmerhoved
Dewalt DCM561PB-QW:Uden roterbart trimmerhoved
Trimmediameter
Ryobi RY18LT33A-0: 33 cm
Dewalt DCM561PB-QW: 33 cm
💡 32 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Ekstra håndgreb
Ryobi RY18LT33A-0:Med ekstra håndgreb
Dewalt DCM561PB-QW:Med ekstra håndgreb
Driftstid, min.
Ryobi RY18LT33A-0:Ukendt
💡 54 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Kulfri motor
Ryobi RY18LT33A-0:Ukendt
Dewalt DCM561PB-QW:Med kulfri motor
Model
Ryobi RY18LT33A-0:Ukendt
Nettovægt
Ryobi RY18LT33A-0: 2.6 kg
Dewalt DCM561PB-QW: 3.6 kg
💡 3 kg er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Oplader medfølger
Ryobi RY18LT33A-0:✖Oplader medfølger
Dewalt DCM561PB-QW:✖Oplader medfølger
💡 23 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Indeholder
Ryobi RY18LT33A-0:Ukendt
Vibrationsniveau
Ryobi RY18LT33A-0: ≤ 2.3 m/s²
💡 ≤ 3 m/s² er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, min.
Ryobi RY18LT33A-0:Ukendt
Dewalt DCM561PB-QW: 172.5 cm
💡 148 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, maks.
Ryobi RY18LT33A-0:Ukendt
Dewalt DCM561PB-QW: 172.2 cm
💡 155 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
trimmerhoved medfølger
Ryobi RY18LT33A-0:✔Trimmerhoved medfølger
Dewalt DCM561PB-QW:✔Trimmerhoved medfølger
💡 46 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion