Ryobi RLT3525 vs Ryobi RY36LT33A-120
Ryobi RLT3525 i sammenligning med Ryobi RY36LT33A-120
Hvorfor er Ryobi RLT3525 bedre end Ryobi RY36LT33A-120?
Ryobi RLT3525 er bedre på flg. 8 punkter:
Hvorfor er Ryobi RY36LT33A-120 bedre end Ryobi RLT3525?
Ryobi RY36LT33A-120 er bedre på flg. 5 punkter:
Driftstid, maks.
  • Ryobi RLT3525:
    Ukendt
  • Ryobi RY36LT33A-120:
    Ukendt
💡 87 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Opladningstid
  • Ryobi RLT3525:
  • Ryobi RY36LT33A-120:
💡 73 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batterispænding
  • Ryobi RY36LT33A-120: 36 V
    36 V
💡 26 V er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batteritype
  • Ryobi RY36LT33A-120:
    Li-Ion batteri
Lydniveau
  • Ryobi RLT3525: 93 dB
    93 dB
  • Ryobi RY36LT33A-120:
Omdrejninger pr. minut
  • Ryobi RY36LT33A-120:
💡 7602 rpm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Teleskophåndtag
    Uden teleskophåndtag
  • Ryobi RY36LT33A-120:
Batteriindikator
  • Ryobi RY36LT33A-120:
batteri medfølger
  • Ryobi RY36LT33A-120:
    Batteri medfølger
💡 25 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Plantebeskyttelsesbøjle
    Uden plantebeskyttelsesbøjle
  • Ryobi RY36LT33A-120:
Motortype
    Elektrisk motor
  • Ryobi RY36LT33A-120:
    Elektrisk motor
skuldersele medfølger
  • Ryobi RY36LT33A-120:
💡 19 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Effekt
  • Ryobi RLT3525: 350 W
    350 W
  • Ryobi RY36LT33A-120:
💡 636 W er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Udskifteligt batteri
  • Ryobi RY36LT33A-120:
    Udskifteligt batteri
💡 73 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Roterbart trimmerhoved
    Med roterbart trimmerhoved
  • Ryobi RY36LT33A-120:
Trimmediameter
  • Ryobi RLT3525: 25 cm
    25 cm
  • Ryobi RY36LT33A-120: 33 cm
    33 cm
💡 32 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Ekstra håndgreb
    Med ekstra håndgreb
  • Ryobi RY36LT33A-120:
    Med ekstra håndgreb
Driftstid, min.
  • Ryobi RY36LT33A-120:
💡 54 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Kulfri motor
  • Ryobi RY36LT33A-120:
Model
  • Ryobi RY36LT33A-120:
    RY36LT33A
Nettovægt
  • Ryobi RLT3525: 1.9 kg
    1.9 kg
  • Ryobi RY36LT33A-120: 2.8 kg
    2.8 kg
💡 3 kg er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Oplader medfølger
  • Ryobi RY36LT33A-120:
    Oplader medfølger
💡 23 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Indeholder
  • Ryobi RY36LT33A-120:
Vibrationsniveau
  • Ryobi RLT3525: ≤ 2.2 m/s²
    ≤ 2.2 m/s²
  • Ryobi RY36LT33A-120:
💡 ≤ 3 m/s² er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, min.
  • Ryobi RY36LT33A-120:
💡 148 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, maks.
  • Ryobi RY36LT33A-120:
💡 155 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
trimmerhoved medfølger
    Trimmerhoved medfølger
  • Ryobi RY36LT33A-120:
💡 46 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion