Ryobi RLT1831H20F vs Worx WG163E.9 Solo
Ryobi RLT1831H20F i sammenligning med Worx WG163E.9 Solo
Hvorfor er Ryobi RLT1831H20F bedre end Worx WG163E.9 Solo?
Ryobi RLT1831H20F er bedre på flg. 4 punkter:
Hvorfor er Worx WG163E.9 Solo bedre end Ryobi RLT1831H20F?
Worx WG163E.9 Solo er bedre på flg. 4 punkter:
  • Højere batterispænding - Med en batterispænding på 20 V har Worx WG163E.9 Solo 2,00 V højere spænding end Ryobi RLT1831H20F (18,00 V), hvilket kan give mere kraft til krævende trimning.
Prissammenligning
Worx WG163E.9 Solo
Johannes Fog Worx græstrimmer 30cm 20v uden batteri
Se tilbud
CompuMail WORX WG163E.9 Græstrimmer Elektrisk --> På vej ind, levering hos dig 22-05-2026
Amazon.de WORX WG163E.9 Akku Rasentrimmer 20V – Rasen – 2-in-1 Funktion: Rasentrimmer und Kantenschneider – Inkl. Distanzschutz, Kantenschneiderad, Fadenspule – Ohne Akku & Ladegerät
Driftstid, maks.
  • Ryobi RLT1831H20F:
    Ukendt
  • Worx WG163E.9 Solo:
    Ukendt
💡 87 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Opladningstid
  • Ryobi RLT1831H20F: 60 min.
    60 min.
💡 73 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batterispænding
  • Ryobi RLT1831H20F: 18 V
    18 V
  • Worx WG163E.9 Solo: 20 V
    20 V
💡 26 V er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batteritype
  • Ryobi RLT1831H20F:
    Li-Ion batteri
    Li-Ion batteri
Lydniveau
  • Ryobi RLT1831H20F: 92 dB
    92 dB
Omdrejninger pr. minut
  • Ryobi RLT1831H20F:
💡 7602 rpm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Teleskophåndtag
  • Ryobi RLT1831H20F:
    Med teleskophåndtag
    Med teleskophåndtag
Batteriindikator
  • Ryobi RLT1831H20F:
batteri medfølger
  • Ryobi RLT1831H20F:
    Batteri medfølger
💡 25 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Plantebeskyttelsesbøjle
  • Ryobi RLT1831H20F:
    Med plantebeskyttelsesbøjle
Motortype
  • Ryobi RLT1831H20F:
    Elektrisk motor
    Elektrisk motor
skuldersele medfølger
  • Ryobi RLT1831H20F:
💡 19 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Effekt
  • Ryobi RLT1831H20F:
💡 636 W er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Udskifteligt batteri
  • Ryobi RLT1831H20F:
    Udskifteligt batteri
💡 73 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Roterbart trimmerhoved
  • Ryobi RLT1831H20F:
    Med roterbart trimmerhoved
Trimmediameter
  • Ryobi RLT1831H20F: 30 cm
    30 cm
  • Worx WG163E.9 Solo: 30 cm
    30 cm
💡 32 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Ekstra håndgreb
  • Ryobi RLT1831H20F:
    Med ekstra håndgreb
    Med ekstra håndgreb
Driftstid, min.
  • Ryobi RLT1831H20F:
💡 54 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Kulfri motor
  • Ryobi RLT1831H20F:
Model
  • Ryobi RLT1831H20F:
Nettovægt
  • Ryobi RLT1831H20F: 2.8 kg
    2.8 kg
  • Worx WG163E.9 Solo: 2.4 kg
    2.4 kg
💡 3 kg er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Oplader medfølger
  • Ryobi RLT1831H20F:
    Oplader medfølger
💡 23 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Indeholder
  • Ryobi RLT1831H20F:
Vibrationsniveau
  • Ryobi RLT1831H20F: ≤ 1.5 m/s²
    ≤ 1.5 m/s²
💡 ≤ 3 m/s² er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, min.
  • Ryobi RLT1831H20F:
💡 148 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, maks.
  • Ryobi RLT1831H20F:
💡 155 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
trimmerhoved medfølger
  • Ryobi RLT1831H20F:
    Trimmerhoved medfølger
💡 46 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion