Ryobi RLT1831H20F vs Worx WG157E.9 Solo
Ryobi RLT1831H20F i sammenligning med Worx WG157E.9 Solo
Hvorfor er Ryobi RLT1831H20F bedre end Worx WG157E.9 Solo?
Ryobi RLT1831H20F er bedre på flg. 7 punkter:
Hvorfor er Worx WG157E.9 Solo bedre end Ryobi RLT1831H20F?
Worx WG157E.9 Solo er bedre på flg. 5 punkter:
  • Højere batterispænding - Med en batterispænding på 20 V har Worx WG157E.9 Solo 2,00 V højere spænding end Ryobi RLT1831H20F (18,00 V), hvilket kan give mere kraft til krævende trimning.
Driftstid, maks.
  • Ryobi RLT1831H20F:
    Ukendt
  • Worx WG157E.9 Solo:
    Ukendt
💡 87 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Opladningstid
  • Ryobi RLT1831H20F: 60 min.
    60 min.
  • Worx WG157E.9 Solo: 180 min.
    180 min.
💡 73 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batterispænding
  • Ryobi RLT1831H20F: 18 V
    18 V
  • Worx WG157E.9 Solo: 20 V
    20 V
💡 26 V er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batteritype
  • Ryobi RLT1831H20F:
    Li-Ion batteri
  • Worx WG157E.9 Solo:
    Li-Ion batteri
Lydniveau
  • Ryobi RLT1831H20F: 92 dB
    92 dB
Omdrejninger pr. minut
  • Ryobi RLT1831H20F:
💡 7602 rpm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Teleskophåndtag
  • Ryobi RLT1831H20F:
    Med teleskophåndtag
    Uden teleskophåndtag
Batteriindikator
  • Ryobi RLT1831H20F:
batteri medfølger
  • Ryobi RLT1831H20F:
    Batteri medfølger
💡 25 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Plantebeskyttelsesbøjle
  • Ryobi RLT1831H20F:
    Med plantebeskyttelsesbøjle
Motortype
  • Ryobi RLT1831H20F:
    Elektrisk motor
    Elektrisk motor
skuldersele medfølger
  • Ryobi RLT1831H20F:
💡 19 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Effekt
  • Ryobi RLT1831H20F:
💡 636 W er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Udskifteligt batteri
  • Ryobi RLT1831H20F:
    Udskifteligt batteri
💡 73 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Roterbart trimmerhoved
  • Ryobi RLT1831H20F:
    Med roterbart trimmerhoved
Trimmediameter
  • Ryobi RLT1831H20F: 30 cm
    30 cm
  • Worx WG157E.9 Solo: 25 cm
    25 cm
💡 32 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Ekstra håndgreb
  • Ryobi RLT1831H20F:
    Med ekstra håndgreb
    Med ekstra håndgreb
Driftstid, min.
  • Ryobi RLT1831H20F:
💡 54 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Kulfri motor
  • Ryobi RLT1831H20F:
Model
  • Ryobi RLT1831H20F:
Nettovægt
  • Ryobi RLT1831H20F: 2.8 kg
    2.8 kg
  • Worx WG157E.9 Solo: 1.9 kg
    1.9 kg
💡 3 kg er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Oplader medfølger
  • Ryobi RLT1831H20F:
    Oplader medfølger
💡 23 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Indeholder
  • Ryobi RLT1831H20F:
Vibrationsniveau
  • Ryobi RLT1831H20F: ≤ 1.5 m/s²
    ≤ 1.5 m/s²
💡 ≤ 3 m/s² er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, min.
  • Ryobi RLT1831H20F:
💡 148 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, maks.
  • Ryobi RLT1831H20F:
💡 155 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
trimmerhoved medfølger
  • Ryobi RLT1831H20F:
    Trimmerhoved medfølger
💡 46 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion