Ryobi OBC1820B vs Ryobi RY36LT33A-120
Ryobi OBC1820B i sammenligning med Ryobi RY36LT33A-120
Hvorfor er Ryobi OBC1820B bedre end Ryobi RY36LT33A-120?
Ryobi OBC1820B er bedre på flg. 3 punkter:
Hvorfor er Ryobi RY36LT33A-120 bedre end Ryobi OBC1820B?
Ryobi RY36LT33A-120 er bedre på flg. 7 punkter:
  • Højere batterispænding - Med en batterispænding på 36 V har Ryobi RY36LT33A-120 18,00 V højere spænding end Ryobi OBC1820B (18,00 V), hvilket kan give mere kraft til krævende trimning.
Prissammenligning
Ryobi OBC1820B
Amazon.de RYOBI 18 V ONE+ Akku-Sense leistungsstark 2-in-1 Rasentrimmer & Freischneider, 20-30cm Schnittbreite, ergonomisch, Tragegurt, ohne Akku & Ladegerät
CompuMail Ryobi One+ OBC1820B Græstrimmer Elektrisk --> På vej ind, levering hos dig 14-05-2026
Gratis forsendelse
CS Megastore (ComputerSalg) Ryobi ONE+ OBC1820B 18V BUSKRYDDER MED CYKELHÅNDTAG - * Uden batteri og lader! * - SOLO
Se tilbud
avXperten Ryobi ONE+ OBC1820B Batteridrevet Græstrimmer/Buskrydder (Uden Batteri og Lader) - 18V, 20cm
Stark RYOBI OBC1820B Buskrydder/Græstrimmer 18V
Driftstid, maks.
  • Ryobi OBC1820B:
    Ukendt
  • Ryobi RY36LT33A-120:
Opladningstid
  • Ryobi RY36LT33A-120:
💡 73 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batterispænding
  • Ryobi OBC1820B: 18 V
    18 V
  • Ryobi RY36LT33A-120: 36 V
    36 V
💡 26 V er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batteritype
    Li-Ion batteri
  • Ryobi RY36LT33A-120:
    Li-Ion batteri
Lydniveau
  • Ryobi OBC1820B: 93.5 dB
    93.5 dB
  • Ryobi RY36LT33A-120:
Omdrejninger pr. minut
  • Ryobi RY36LT33A-120:
💡 7602 rpm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Teleskophåndtag
  • Ryobi RY36LT33A-120:
Batteriindikator
  • Ryobi RY36LT33A-120:
batteri medfølger
    Batteri medfølger
  • Ryobi RY36LT33A-120:
💡 25 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Plantebeskyttelsesbøjle
  • Ryobi RY36LT33A-120:
Motortype
    Elektrisk motor
  • Ryobi RY36LT33A-120:
    Elektrisk motor
skuldersele medfølger
  • Ryobi RY36LT33A-120:
💡 19 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Effekt
  • Ryobi RY36LT33A-120:
💡 636 W er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Udskifteligt batteri
    Udskifteligt batteri
  • Ryobi RY36LT33A-120:
💡 73 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Roterbart trimmerhoved
  • Ryobi RY36LT33A-120:
Trimmediameter
  • Ryobi OBC1820B: 30 cm
    30 cm
  • Ryobi RY36LT33A-120: 33 cm
    Med ekstra håndgreb
  • Ryobi RY36LT33A-120:
    Med ekstra håndgreb
Driftstid, min.
  • Ryobi RY36LT33A-120:
💡 54 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Kulfri motor
  • Ryobi RY36LT33A-120:
Model
  • Ryobi RY36LT33A-120:
    RY36LT33A
Nettovægt
  • Ryobi OBC1820B: 4.7 kg
    4.7 kg
  • Ryobi RY36LT33A-120: 2.8 kg
    2.8 kg
    Oplader medfølger
  • Ryobi RY36LT33A-120:
💡 23 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Indeholder
  • Ryobi RY36LT33A-120:
Vibrationsniveau
  • Ryobi OBC1820B: ≤ 1.4 m/s²
    ≤ 1.4 m/s²
  • Ryobi RY36LT33A-120:
💡 ≤ 3 m/s² er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, min.
  • Ryobi RY36LT33A-120:
💡 148 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, maks.
  • Ryobi RY36LT33A-120:
    Trimmerhoved medfølger
  • Ryobi RY36LT33A-120:
💡 46 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion