Makita DUR369LZ vs Ryobi RY36LT33A-120
Makita DUR369LZ i sammenligning med Ryobi RY36LT33A-120
Hvorfor er Makita DUR369LZ bedre end Ryobi RY36LT33A-120?
Makita DUR369LZ er bedre på flg. 7 punkter:
Hvorfor er Ryobi RY36LT33A-120 bedre end Makita DUR369LZ?
Ryobi RY36LT33A-120 er bedre på flg. 6 punkter:
Prissammenligning
Makita DUR369LZ
avXperten Makita DUR369LZ Ledningsfri Græstrimmer uden Batteri - 43cm (2x18V)
Amazon.de Makita DUR369LZ Akku-Freischneider 2x18V, Rundgriff (ohne Akku, ohne Ladegerät), 60 x 450 mm
Gratis forsendelse
Proshop Makita DUR369LZ - grass trimmer/brush cutter combo - electric - cordless
Gratis forsendelse
Se tilbud
Homeshop Makita Græstrimmer 2x18v - DUR369LZ
Se tilbud
Driftstid, maks.
  • Makita DUR369LZ:
    Ukendt
  • Ryobi RY36LT33A-120:
    Ukendt
💡 87 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Opladningstid
  • Ryobi RY36LT33A-120:
💡 73 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batterispænding
  • Makita DUR369LZ: 36 V
    36 V
  • Ryobi RY36LT33A-120: 36 V
    36 V
💡 26 V er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batteritype
    Li-Ion batteri
  • Ryobi RY36LT33A-120:
    Li-Ion batteri
Lydniveau
  • Makita DUR369LZ: 83.5 dB
    83.5 dB
  • Ryobi RY36LT33A-120:
Omdrejninger pr. minut
  • Makita DUR369LZ: 7000 rpm
    7000 rpm
  • Ryobi RY36LT33A-120:
💡 7602 rpm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Teleskophåndtag
    Uden teleskophåndtag
  • Ryobi RY36LT33A-120:
Batteriindikator
    Uden batteriindikator
  • Ryobi RY36LT33A-120:
batteri medfølger
    Batteri medfølger
  • Ryobi RY36LT33A-120:
💡 25 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Plantebeskyttelsesbøjle
    Uden plantebeskyttelsesbøjle
  • Ryobi RY36LT33A-120:
Motortype
    Elektrisk motor
  • Ryobi RY36LT33A-120:
    Elektrisk motor
skuldersele medfølger
  • Ryobi RY36LT33A-120:
💡 19 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Effekt
  • Ryobi RY36LT33A-120:
💡 636 W er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Udskifteligt batteri
    Udskifteligt batteri
  • Ryobi RY36LT33A-120:
💡 73 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Roterbart trimmerhoved
    Uden roterbart trimmerhoved
  • Ryobi RY36LT33A-120:
Trimmediameter
  • Makita DUR369LZ: 43 cm
    43 cm
  • Ryobi RY36LT33A-120: 33 cm
    33 cm
💡 32 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Ekstra håndgreb
    Med ekstra håndgreb
  • Ryobi RY36LT33A-120:
    Med ekstra håndgreb
Driftstid, min.
  • Ryobi RY36LT33A-120:
💡 54 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Kulfri motor
    Med kulfri motor
  • Ryobi RY36LT33A-120:
Model
    DUR369L
  • Ryobi RY36LT33A-120:
    RY36LT33A
Nettovægt
  • Makita DUR369LZ: 5 kg
    5 kg
  • Ryobi RY36LT33A-120: 2.8 kg
    2.8 kg
💡 3 kg er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Oplader medfølger
    Oplader medfølger
  • Ryobi RY36LT33A-120:
💡 23 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Indeholder
    Græstrimmer, snørrehoved, plastknivhoved, klinge
  • Ryobi RY36LT33A-120:
Vibrationsniveau
  • Makita DUR369LZ: ≤ 2.5 m/s²
    ≤ 2.5 m/s²
  • Ryobi RY36LT33A-120:
💡 ≤ 3 m/s² er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, min.
  • Makita DUR369LZ: 184.6 cm
    184.6 cm
  • Ryobi RY36LT33A-120:
💡 148 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, maks.
  • Makita DUR369LZ: 184.6 cm
    184.6 cm
  • Ryobi RY36LT33A-120:
💡 155 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
trimmerhoved medfølger
  • Ryobi RY36LT33A-120:
    Trimmerhoved medfølger
💡 46 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion