Makita DUR368LPT2 vs Ryobi RY36ELTX33A-140
Makita DUR368LPT2 i sammenligning med Ryobi RY36ELTX33A-140
Hvorfor er Makita DUR368LPT2 bedre end Ryobi RY36ELTX33A-140?
Makita DUR368LPT2 er bedre på flg. 7 punkter:
Hvorfor er Ryobi RY36ELTX33A-140 bedre end Makita DUR368LPT2?
Ryobi RY36ELTX33A-140 er bedre på flg. 2 punkter:
Driftstid, maks.
  • Makita DUR368LPT2:
    Ukendt
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    Ukendt
💡 87 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Opladningstid
  • Makita DUR368LPT2:
  • Ryobi RY36ELTX33A-140: 150 min.
    150 min.
💡 73 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batterispænding
  • Makita DUR368LPT2: 36 V
    36 V
  • Ryobi RY36ELTX33A-140: 36 V
    36 V
💡 26 V er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batteritype
    Li-Ion batteri
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    Li-Ion batteri
Lydniveau
  • Makita DUR368LPT2: 76.4 dB
    76.4 dB
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
Omdrejninger pr. minut
  • Makita DUR368LPT2: 6500 rpm
    6500 rpm
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
💡 7602 rpm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Teleskophåndtag
    Uden teleskophåndtag
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
Batteriindikator
    Uden batteriindikator
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
batteri medfølger
    Batteri medfølger
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
💡 25 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Plantebeskyttelsesbøjle
    Uden plantebeskyttelsesbøjle
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
Motortype
    Elektrisk motor
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    Elektrisk motor
skuldersele medfølger
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
💡 19 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Effekt
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
💡 636 W er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Udskifteligt batteri
    Udskifteligt batteri
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
💡 73 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Roterbart trimmerhoved
    Uden roterbart trimmerhoved
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
Trimmediameter
  • Makita DUR368LPT2: 35 cm
    35 cm
  • Ryobi RY36ELTX33A-140: 33 cm
    33 cm
💡 32 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Ekstra håndgreb
    Med ekstra håndgreb
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    Med ekstra håndgreb
Driftstid, min.
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
💡 54 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Kulfri motor
    Med kulfri motor
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    Med kulfri motor
Model
    DUR368L
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    RY36ELTX33A
Nettovægt
  • Makita DUR368LPT2: 3.2 kg
    3.2 kg
  • Ryobi RY36ELTX33A-140: 3.5 kg
    3.5 kg
💡 3 kg er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Oplader medfølger
    Oplader medfølger
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
💡 23 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Indeholder
    Græstrimmer, plastknivhoved, snørrehoved, batteri, dobbelt oplader, 6-kant nøgle, klinge
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
Vibrationsniveau
  • Makita DUR368LPT2: ≤ 2.5 m/s²
    ≤ 2.5 m/s²
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
💡 ≤ 3 m/s² er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, min.
  • Makita DUR368LPT2: 175.8 cm
    175.8 cm
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
💡 148 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, maks.
  • Makita DUR368LPT2: 175.8 cm
    175.8 cm
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
💡 155 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
trimmerhoved medfølger
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    Trimmerhoved medfølger
💡 46 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion