Makita DUR193Z vs Gardena ComfortCut 23/18V P4A
vs
Makita DUR193Z i sammenligning med Gardena ComfortCut 23/18V P4A
Hvorfor er Makita DUR193Z bedre end Gardena ComfortCut 23/18V P4A?
Hvorfor er Gardena ComfortCut 23/18V P4A bedre end Makita DUR193Z?
Prissammenligning
Makita DUR193Z
CompuMail
Makita DUR193Z 18V Græstrimmer Intet Batteri --> På vej ind, levering hos dig 18-05-2026
Silvan
Makita, Græstrimmer, ekskl. batteri, DUR193Z LXT, 18 V (På lager i butik)
Se tilbud
Proshop
Makita DUR193Z Linetrimmer (SOLO)
731.-
Se tilbud
10-4
Makita græstrimmer DUR193 LXT, 18V u/akku og lader
happii
738.-
Gardena ComfortCut 23/18V P4A
avXperten
Gardena Akku-Trimmer ComfortCut 23/18V-P4A Uden batteri
Conrad Elektronik
GARDENA ComfortCut 23/18V-P4A solo Græstrimmer Batteridrevet uden batteri
Proshop
Gardena Batteritrimmer ComfortCut 23 / 18V P4A uden batteri og lader
CS Megastore
(ComputerSalg) Gardena Batteridrevet græstrimmer ComfortCut 23/18V, solo
Staypro
Gardena ComfortCut Græstrimmer uden batteri og oplader
Driftstid, maks.
Makita DUR193Z:Ukendt
Gardena ComfortCut 23/18V P4A: 135 min.
💡 87 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Opladningstid
Makita DUR193Z:Ukendt
Gardena ComfortCut 23/18V P4A:Ukendt
💡 73 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batterispænding
Makita DUR193Z: 18 V
Gardena ComfortCut 23/18V P4A: 18 V
💡 26 V er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batteritype
Makita DUR193Z:Li-Ion batteri
Gardena ComfortCut 23/18V P4A:Li-Ion batteri
Lydniveau
Makita DUR193Z: 73.2 dB
Gardena ComfortCut 23/18V P4A: 74 dB
💡 88 dB er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Pris
Omdrejninger pr. minut
Makita DUR193Z: 7800 rpm
💡 7602 rpm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Teleskophåndtag
Makita DUR193Z:Med teleskophåndtag
Gardena ComfortCut 23/18V P4A:Med teleskophåndtag
Batteriindikator
Makita DUR193Z:Uden batteriindikator
Gardena ComfortCut 23/18V P4A:Med batteriindikator
batteri medfølger
Makita DUR193Z:✖Batteri medfølger
Gardena ComfortCut 23/18V P4A:✖Batteri medfølger
💡 25 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Plantebeskyttelsesbøjle
Makita DUR193Z:Med plantebeskyttelsesbøjle
Gardena ComfortCut 23/18V P4A:Med plantebeskyttelsesbøjle
Motortype
Makita DUR193Z:Elektrisk motor
skuldersele medfølger
💡 19 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Effekt
💡 636 W er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Udskifteligt batteri
Makita DUR193Z:✔Udskifteligt batteri
💡 73 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Roterbart trimmerhoved
Makita DUR193Z:Uden roterbart trimmerhoved
Gardena ComfortCut 23/18V P4A:Med roterbart trimmerhoved
Trimmediameter
Makita DUR193Z: 26 cm
Gardena ComfortCut 23/18V P4A: 23 cm
💡 32 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Ekstra håndgreb
Makita DUR193Z:Med ekstra håndgreb
Gardena ComfortCut 23/18V P4A:Med ekstra håndgreb
Driftstid, min.
💡 54 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Kulfri motor
Makita DUR193Z:Uden kulfri motor
Model
Makita DUR193Z:DUR193
Nettovægt
Makita DUR193Z: 2 kg
Gardena ComfortCut 23/18V P4A: 2.5 kg
💡 3 kg er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Oplader medfølger
Makita DUR193Z:✖Oplader medfølger
💡 23 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Indeholder
Makita DUR193Z:Græstrimmer
Vibrationsniveau
Makita DUR193Z: ≤ 2.5 m/s²
Gardena ComfortCut 23/18V P4A: ≤ 2.5 m/s²
💡 ≤ 3 m/s² er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, min.
Makita DUR193Z: 124.8 cm
💡 148 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, maks.
Makita DUR193Z: 143.6 cm
💡 155 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
trimmerhoved medfølger
💡 46 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion