Makita DUR193Z vs Bosch Universal GrassCut 18V-23-450
vs
Makita DUR193Z i sammenligning med Bosch Universal GrassCut 18V-23-450
Hvorfor er Makita DUR193Z bedre end Bosch Universal GrassCut 18V-23-450?
Hvorfor er Bosch Universal GrassCut 18V-23-450 bedre end Makita DUR193Z?
Prissammenligning
Makita DUR193Z
CompuMail
Makita DUR193Z 18V Græstrimmer Intet Batteri --> På vej ind, levering hos dig 18-05-2026
Silvan
Makita, Græstrimmer, ekskl. batteri, DUR193Z LXT, 18 V (På lager i butik)
Se tilbud
Proshop
Makita DUR193Z Linetrimmer (SOLO)
731.-
Se tilbud
10-4
Makita græstrimmer DUR193 LXT, 18V u/akku og lader
happii
738.-
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450
BygXtra
Bosch UniversalGrassCut 18V-23-450 Græstrimmer – Solo
avXperten
Bosch UniversalGrassCut 18V-23-450 Græstrimmer - Solo, inkl. Spole
Coolshop
Gratis forsendelse
647.-
Gucca
Bosch - Universalgrasscut 18v-23-450 Græstrimmer - Solo Med Spole
Proshop
Bosch AKKU GRÆSTRIMMER UNIV 18V-23-450 SOLO
Driftstid, maks.
Makita DUR193Z:Ukendt
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450:Ukendt
💡 87 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Opladningstid
Makita DUR193Z:Ukendt
💡 73 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batterispænding
Makita DUR193Z: 18 V
💡 26 V er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batteritype
Makita DUR193Z:Li-Ion batteri
Lydniveau
Makita DUR193Z: 73.2 dB
💡 88 dB er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Pris
Omdrejninger pr. minut
Makita DUR193Z: 7800 rpm
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450: 8500 rpm
💡 7602 rpm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Teleskophåndtag
Makita DUR193Z:Med teleskophåndtag
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450:Med teleskophåndtag
Batteriindikator
Makita DUR193Z:Uden batteriindikator
batteri medfølger
Makita DUR193Z:✖Batteri medfølger
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450:✖Batteri medfølger
💡 25 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Plantebeskyttelsesbøjle
Makita DUR193Z:Med plantebeskyttelsesbøjle
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450:Med plantebeskyttelsesbøjle
Motortype
Makita DUR193Z:Elektrisk motor
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450:Elektrisk motor
skuldersele medfølger
💡 19 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Effekt
💡 636 W er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Udskifteligt batteri
Makita DUR193Z:✔Udskifteligt batteri
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450:✔Udskifteligt batteri
💡 73 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Roterbart trimmerhoved
Makita DUR193Z:Uden roterbart trimmerhoved
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450:Med roterbart trimmerhoved
Trimmediameter
Makita DUR193Z: 26 cm
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450: 23 cm
💡 32 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Ekstra håndgreb
Makita DUR193Z:Med ekstra håndgreb
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450:Med ekstra håndgreb
Driftstid, min.
💡 54 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Kulfri motor
Makita DUR193Z:Uden kulfri motor
Model
Makita DUR193Z:DUR193
Nettovægt
Makita DUR193Z: 2 kg
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450: 2 kg
💡 3 kg er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Oplader medfølger
Makita DUR193Z:✖Oplader medfølger
💡 23 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Indeholder
Makita DUR193Z:Græstrimmer
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450:Græstrimmer
Vibrationsniveau
Makita DUR193Z: ≤ 2.5 m/s²
💡 ≤ 3 m/s² er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, min.
Makita DUR193Z: 124.8 cm
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450: 133 cm
💡 148 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, maks.
Makita DUR193Z: 143.6 cm
💡 155 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
trimmerhoved medfølger
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450:✖Trimmerhoved medfølger
💡 46 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion