Makita DUR193RF vs Ryobi RY18LT33A-0
Makita DUR193RF i sammenligning med Ryobi RY18LT33A-0
Hvorfor er Makita DUR193RF bedre end Ryobi RY18LT33A-0?
Makita DUR193RF er bedre på flg. 9 punkter:
Hvorfor er Ryobi RY18LT33A-0 bedre end Makita DUR193RF?
Ryobi RY18LT33A-0 er bedre på flg. 7 punkter:
Driftstid, maks.
  • Makita DUR193RF:
    Ukendt
  • Ryobi RY18LT33A-0:
    Ukendt
💡 87 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Opladningstid
  • Makita DUR193RF:
  • Ryobi RY18LT33A-0:
💡 73 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batterispænding
  • Makita DUR193RF: 18 V
    18 V
  • Ryobi RY18LT33A-0: 18 V
    18 V
💡 26 V er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batteritype
    Li-Ion batteri
  • Ryobi RY18LT33A-0:
    Li-Ion batteri
Lydniveau
  • Makita DUR193RF: 73.2 dB
    73.2 dB
  • Ryobi RY18LT33A-0: 94 dB
    94 dB
💡 88 dB er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Pris
Omdrejninger pr. minut
  • Makita DUR193RF: 7800 rpm
    7800 rpm
  • Ryobi RY18LT33A-0:
💡 7602 rpm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Teleskophåndtag
    Med teleskophåndtag
  • Ryobi RY18LT33A-0:
    Uden teleskophåndtag
Batteriindikator
    Uden batteriindikator
  • Ryobi RY18LT33A-0:
batteri medfølger
    Batteri medfølger
  • Ryobi RY18LT33A-0:
💡 25 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Plantebeskyttelsesbøjle
    Med plantebeskyttelsesbøjle
  • Ryobi RY18LT33A-0:
Motortype
    Elektrisk motor
  • Ryobi RY18LT33A-0:
    Elektrisk motor
skuldersele medfølger
    Skuldersele medfølger
  • Ryobi RY18LT33A-0:
💡 19 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Effekt
  • Ryobi RY18LT33A-0:
💡 636 W er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Udskifteligt batteri
    Udskifteligt batteri
  • Ryobi RY18LT33A-0:
💡 73 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Roterbart trimmerhoved
    Uden roterbart trimmerhoved
  • Ryobi RY18LT33A-0:
    Med roterbart trimmerhoved
Trimmediameter
  • Makita DUR193RF: 26 cm
    26 cm
  • Ryobi RY18LT33A-0: 33 cm
    33 cm
💡 32 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Ekstra håndgreb
    Med ekstra håndgreb
  • Ryobi RY18LT33A-0:
    Med ekstra håndgreb
Driftstid, min.
  • Ryobi RY18LT33A-0:
💡 54 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Kulfri motor
    Uden kulfri motor
  • Ryobi RY18LT33A-0:
Model
    DUR193
  • Ryobi RY18LT33A-0:
Nettovægt
  • Makita DUR193RF: 2 kg
    2 kg
  • Ryobi RY18LT33A-0: 2.6 kg
    2.6 kg
💡 3 kg er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Oplader medfølger
    Oplader medfølger
  • Ryobi RY18LT33A-0:
💡 23 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Indeholder
    Græstrimmer, oplader, nakkesele, skuldersele, snørrehoved, beskyttelseskappe, nylontråd
  • Ryobi RY18LT33A-0:
Vibrationsniveau
  • Makita DUR193RF: ≤ 2.5 m/s²
    ≤ 2.5 m/s²
  • Ryobi RY18LT33A-0: ≤ 2.3 m/s²
    ≤ 2.3 m/s²
💡 ≤ 3 m/s² er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, min.
  • Makita DUR193RF: 124.8 cm
    124.8 cm
  • Ryobi RY18LT33A-0:
💡 148 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, maks.
  • Makita DUR193RF: 143.6 cm
    143.6 cm
  • Ryobi RY18LT33A-0:
💡 155 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
trimmerhoved medfølger
  • Ryobi RY18LT33A-0:
    Trimmerhoved medfølger
💡 46 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion