Makita DUR192LST vs Ryobi RY36LT33A-0
Makita DUR192LST i sammenligning med Ryobi RY36LT33A-0
Hvorfor er Makita DUR192LST bedre end Ryobi RY36LT33A-0?
Makita DUR192LST er bedre på flg. 8 punkter:
Hvorfor er Ryobi RY36LT33A-0 bedre end Makita DUR192LST?
Ryobi RY36LT33A-0 er bedre på flg. 4 punkter:
  • Højere batterispænding - Med en batterispænding på 36 V har Ryobi RY36LT33A-0 18,00 V højere spænding end Makita DUR192LST (18,00 V), hvilket kan give mere kraft til krævende trimning.
Driftstid, maks.
  • Makita DUR192LST:
    Ukendt
  • Ryobi RY36LT33A-0:
    Ukendt
💡 87 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Opladningstid
  • Makita DUR192LST:
  • Ryobi RY36LT33A-0:
💡 73 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batterispænding
  • Makita DUR192LST: 18 V
    18 V
  • Ryobi RY36LT33A-0: 36 V
    36 V
💡 26 V er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batteritype
    Li-Ion batteri
  • Ryobi RY36LT33A-0:
    Li-Ion batteri
Lydniveau
  • Makita DUR192LST: 74.8 dB
    74.8 dB
  • Ryobi RY36LT33A-0:
Omdrejninger pr. minut
  • Makita DUR192LST: 6000 rpm
    6000 rpm
  • Ryobi RY36LT33A-0:
💡 7602 rpm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Teleskophåndtag
    Uden teleskophåndtag
  • Ryobi RY36LT33A-0:
Batteriindikator
    Uden batteriindikator
  • Ryobi RY36LT33A-0:
batteri medfølger
    Batteri medfølger
  • Ryobi RY36LT33A-0:
💡 25 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Plantebeskyttelsesbøjle
    Uden plantebeskyttelsesbøjle
  • Ryobi RY36LT33A-0:
Motortype
    Elektrisk motor
  • Ryobi RY36LT33A-0:
    Elektrisk motor
skuldersele medfølger
    Skuldersele medfølger
  • Ryobi RY36LT33A-0:
💡 19 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Effekt
  • Ryobi RY36LT33A-0:
💡 636 W er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Udskifteligt batteri
    Udskifteligt batteri
  • Ryobi RY36LT33A-0:
💡 73 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Roterbart trimmerhoved
    Uden roterbart trimmerhoved
  • Ryobi RY36LT33A-0:
Trimmediameter
  • Makita DUR192LST: 30 cm
    30 cm
  • Ryobi RY36LT33A-0: 33 cm
    33 cm
💡 32 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Ekstra håndgreb
    Med ekstra håndgreb
  • Ryobi RY36LT33A-0:
    Med ekstra håndgreb
Driftstid, min.
  • Ryobi RY36LT33A-0:
💡 54 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Kulfri motor
    Med kulfri motor
  • Ryobi RY36LT33A-0:
Model
    DUR190L
  • Ryobi RY36LT33A-0:
    RY36LT33A
Nettovægt
  • Makita DUR192LST: 2.3 kg
    2.3 kg
  • Ryobi RY36LT33A-0: 2.8 kg
    2.8 kg
💡 3 kg er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Oplader medfølger
    Oplader medfølger
  • Ryobi RY36LT33A-0:
💡 23 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Indeholder
    Græstrimmer, skulderrsele, 6-kant nøgle, batteri, oplader
  • Ryobi RY36LT33A-0:
Vibrationsniveau
  • Makita DUR192LST: ≤ 2.5 m/s²
    ≤ 2.5 m/s²
  • Ryobi RY36LT33A-0:
💡 ≤ 3 m/s² er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, min.
  • Makita DUR192LST: 162.3 cm
    162.3 cm
  • Ryobi RY36LT33A-0:
💡 148 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, maks.
  • Makita DUR192LST: 162.3 cm
    162.3 cm
  • Ryobi RY36LT33A-0:
💡 155 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
trimmerhoved medfølger
  • Ryobi RY36LT33A-0:
    Trimmerhoved medfølger
💡 46 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion