Makita DUR190UZX3 vs Ryobi RY36LT33A-120
Makita DUR190UZX3 i sammenligning med Ryobi RY36LT33A-120
Hvorfor er Makita DUR190UZX3 bedre end Ryobi RY36LT33A-120?
Makita DUR190UZX3 er bedre på flg. 8 punkter:
Hvorfor er Ryobi RY36LT33A-120 bedre end Makita DUR190UZX3?
Ryobi RY36LT33A-120 er bedre på flg. 8 punkter:
  • Højere batterispænding - Med en batterispænding på 36 V har Ryobi RY36LT33A-120 18,00 V højere spænding end Makita DUR190UZX3 (18,00 V), hvilket kan give mere kraft til krævende trimning.
Prissammenligning
Makita DUR190UZX3
Gratis forsendelse
Homeshop Makita Buskrydder 18v - DUR190UZX3
Se tilbud
Davidsen Makita DUR190UZX3 18V buskrydder solo
Midtdjurs Traktorlager A/S Makita DUR190UZX3 Buskrydder u/ Batteri og Lader
Se tilbud
Driftstid, maks.
  • Makita DUR190UZX3:
    Ukendt
  • Ryobi RY36LT33A-120:
    Ukendt
💡 87 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Opladningstid
  • Ryobi RY36LT33A-120:
💡 73 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batterispænding
  • Makita DUR190UZX3: 18 V
    18 V
  • Ryobi RY36LT33A-120: 36 V
    36 V
💡 26 V er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batteritype
    Li-Ion batteri
  • Ryobi RY36LT33A-120:
    Li-Ion batteri
Lydniveau
  • Makita DUR190UZX3: 77 dB
    77 dB
  • Ryobi RY36LT33A-120:
Omdrejninger pr. minut
  • Makita DUR190UZX3: 6000 rpm
    6000 rpm
  • Ryobi RY36LT33A-120:
💡 7602 rpm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Teleskophåndtag
    Uden teleskophåndtag
  • Ryobi RY36LT33A-120:
Batteriindikator
    Uden batteriindikator
  • Ryobi RY36LT33A-120:
batteri medfølger
    Batteri medfølger
  • Ryobi RY36LT33A-120:
💡 25 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Plantebeskyttelsesbøjle
    Uden plantebeskyttelsesbøjle
  • Ryobi RY36LT33A-120:
Motortype
    Elektrisk motor
  • Ryobi RY36LT33A-120:
    Elektrisk motor
skuldersele medfølger
  • Ryobi RY36LT33A-120:
💡 19 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Effekt
  • Ryobi RY36LT33A-120:
💡 636 W er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Udskifteligt batteri
    Udskifteligt batteri
  • Ryobi RY36LT33A-120:
💡 73 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Roterbart trimmerhoved
    Uden roterbart trimmerhoved
  • Ryobi RY36LT33A-120:
Trimmediameter
  • Makita DUR190UZX3: 30 cm
    30 cm
  • Ryobi RY36LT33A-120: 33 cm
    33 cm
💡 32 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Ekstra håndgreb
    Med ekstra håndgreb
  • Ryobi RY36LT33A-120:
    Med ekstra håndgreb
Driftstid, min.
  • Ryobi RY36LT33A-120:
💡 54 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Kulfri motor
    Med kulfri motor
  • Ryobi RY36LT33A-120:
Model
    DUR190U
  • Ryobi RY36LT33A-120:
    RY36LT33A
Nettovægt
  • Makita DUR190UZX3: 2.7 kg
    2.7 kg
  • Ryobi RY36LT33A-120: 2.8 kg
    2.8 kg
💡 3 kg er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Oplader medfølger
    Oplader medfølger
  • Ryobi RY36LT33A-120:
💡 23 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Indeholder
    Græstrimmer, skulderrem, trimmerhoved, tilbehørspose
  • Ryobi RY36LT33A-120:
Vibrationsniveau
  • Makita DUR190UZX3: ≤ 2.5 m/s²
    ≤ 2.5 m/s²
  • Ryobi RY36LT33A-120:
💡 ≤ 3 m/s² er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, min.
  • Makita DUR190UZX3: 183.6 cm
    183.6 cm
  • Ryobi RY36LT33A-120:
💡 148 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, maks.
  • Makita DUR190UZX3: 183.6 cm
    183.6 cm
  • Ryobi RY36LT33A-120:
💡 155 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
trimmerhoved medfølger
  • Ryobi RY36LT33A-120:
    Trimmerhoved medfølger
💡 46 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion