Husqvarna 525LK vs Gardena ComfortCut 23/18V P4A
Husqvarna 525LK i sammenligning med Gardena ComfortCut 23/18V P4A
Hvorfor er Husqvarna 525LK bedre end Gardena ComfortCut 23/18V P4A?
Husqvarna 525LK er bedre på flg. 6 punkter:
Hvorfor er Gardena ComfortCut 23/18V P4A bedre end Husqvarna 525LK?
Gardena ComfortCut 23/18V P4A er bedre på flg. 10 punkter:
Prissammenligning
Gardena ComfortCut 23/18V P4A
avXperten Gardena Akku-Trimmer ComfortCut 23/18V-P4A Uden batteri
Conrad Elektronik GARDENA ComfortCut 23/18V-P4A solo Græstrimmer Batteridrevet uden batteri
Proshop Gardena Batteritrimmer ComfortCut 23 / 18V P4A uden batteri og lader
Se tilbud
CS Megastore (ComputerSalg) Gardena Batteridrevet græstrimmer ComfortCut 23/18V, solo
Se tilbud
Staypro Gardena ComfortCut Græstrimmer uden batteri og oplader
Driftstid, maks.
  • Husqvarna 525LK:
    Ukendt
  • Gardena ComfortCut 23/18V P4A: 135 min.
    135 min.
💡 87 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Opladningstid
  • Husqvarna 525LK:
    Ukendt
💡 73 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batterispænding
  • Gardena ComfortCut 23/18V P4A: 18 V
    18 V
💡 26 V er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batteritype
    Li-Ion batteri
Lydniveau
  • Husqvarna 525LK: 106 dB
    106 dB
  • Gardena ComfortCut 23/18V P4A: 74 dB
    74 dB
💡 88 dB er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Pris
Omdrejninger pr. minut
  • Husqvarna 525LK: 6500 rpm
    6500 rpm
💡 7602 rpm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Teleskophåndtag
    Uden teleskophåndtag
    Med teleskophåndtag
Batteriindikator
    Med batteriindikator
batteri medfølger
    Batteri medfølger
💡 25 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Plantebeskyttelsesbøjle
    Uden plantebeskyttelsesbøjle
    Med plantebeskyttelsesbøjle
Motortype
    Benzinmotor
skuldersele medfølger
💡 19 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Effekt
  • Husqvarna 525LK: 1000 W
    1000 W
💡 636 W er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Udskifteligt batteri
    Udskifteligt batteri
💡 73 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Roterbart trimmerhoved
    Med roterbart trimmerhoved
    Med roterbart trimmerhoved
Trimmediameter
  • Husqvarna 525LK: 46 cm
    46 cm
  • Gardena ComfortCut 23/18V P4A: 23 cm
    23 cm
💡 32 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Ekstra håndgreb
    Med ekstra håndgreb
    Med ekstra håndgreb
Driftstid, min.
💡 54 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Kulfri motor
Model
Nettovægt
  • Husqvarna 525LK: 4.5 kg
    4.5 kg
  • Gardena ComfortCut 23/18V P4A: 2.5 kg
    2.5 kg
💡 3 kg er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Oplader medfølger
💡 23 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Indeholder
    Motorenhed uden trimmer
Vibrationsniveau
  • Husqvarna 525LK: ≤ 3 m/s²
    ≤ 3 m/s²
  • Gardena ComfortCut 23/18V P4A: ≤ 2.5 m/s²
    ≤ 2.5 m/s²
💡 ≤ 3 m/s² er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, min.
  • Husqvarna 525LK: 174.6 cm
    174.6 cm
💡 148 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, maks.
  • Husqvarna 525LK: 174.6 cm
    174.6 cm
💡 155 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
trimmerhoved medfølger
    Trimmerhoved medfølger
💡 46 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion