Husqvarna 525iLXT vs Ryobi RY36LTX40A-0
Husqvarna 525iLXT i sammenligning med Ryobi RY36LTX40A-0
Hvorfor er Husqvarna 525iLXT bedre end Ryobi RY36LTX40A-0?
Husqvarna 525iLXT er bedre på flg. 4 punkter:
Hvorfor er Ryobi RY36LTX40A-0 bedre end Husqvarna 525iLXT?
Ryobi RY36LTX40A-0 er bedre på flg. 2 punkter:
Prissammenligning
Husqvarna 525iLXT
Lading Maskinforretning Husqvarna 525iLXT Græstrimmer
Gratis forsendelse
Almas Park & Fritid Husqvarna 525iLXT Batteri Trimmer Solo
Gratis forsendelse
Savdoktoren HUSQVARNA 525iLXT - Batteridrevne
Se tilbud
Hylte Hunting & Outdoor Husqvarna 525iLXT Batteritrimmer
Husqvarna 525iLXT
Driftstid, maks.
    Ukendt
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
    Ukendt
💡 87 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Opladningstid
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
💡 73 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batterispænding
  • Husqvarna 525iLXT: 36 V
    36 V
  • Ryobi RY36LTX40A-0: 36 V
    36 V
💡 26 V er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batteritype
    Li-Ion batteri
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
    Li-Ion batteri
Lydniveau
  • Husqvarna 525iLXT: 93 dB
    93 dB
  • Ryobi RY36LTX40A-0: 95 dB
    95 dB
💡 88 dB er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Pris
Omdrejninger pr. minut
  • Husqvarna 525iLXT: 7200 rpm
    7200 rpm
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
💡 7602 rpm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Teleskophåndtag
    Uden teleskophåndtag
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
    Uden teleskophåndtag
Batteriindikator
    Med batteriindikator
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
batteri medfølger
    Batteri medfølger
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
💡 25 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Plantebeskyttelsesbøjle
    Uden plantebeskyttelsesbøjle
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
    Uden plantebeskyttelsesbøjle
Motortype
    Elektrisk motor
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
    Elektrisk motor
skuldersele medfølger
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
    Skuldersele medfølger
💡 19 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Effekt
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
💡 636 W er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Udskifteligt batteri
    Udskifteligt batteri
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
💡 73 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Roterbart trimmerhoved
    Med roterbart trimmerhoved
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
    Med roterbart trimmerhoved
Trimmediameter
  • Husqvarna 525iLXT: 46 cm
    46 cm
  • Ryobi RY36LTX40A-0: 40 cm
    40 cm
💡 32 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Ekstra håndgreb
    Med ekstra håndgreb
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
    Med ekstra håndgreb
Driftstid, min.
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
💡 54 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Kulfri motor
    Med kulfri motor
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
    Med kulfri motor
Model
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
    RY36LTX40A
Nettovægt
  • Husqvarna 525iLXT: 3.1 kg
    3.1 kg
  • Ryobi RY36LTX40A-0: 4 kg
    4 kg
💡 3 kg er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Oplader medfølger
    Oplader medfølger
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
💡 23 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Indeholder
    Græstrimmer, trimmerhoved
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
Vibrationsniveau
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
💡 ≤ 3 m/s² er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, min.
  • Husqvarna 525iLXT: 181 cm
    181 cm
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
💡 148 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, maks.
  • Husqvarna 525iLXT: 181 cm
    181 cm
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
💡 155 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
trimmerhoved medfølger
    Trimmerhoved medfølger
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
💡 46 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion