Husqvarna 525iLK vs Ryobi RY36ELTX33A-0
Husqvarna 525iLK i sammenligning med Ryobi RY36ELTX33A-0
Hvorfor er Husqvarna 525iLK bedre end Ryobi RY36ELTX33A-0?
Husqvarna 525iLK er bedre på flg. 3 punkter:
Hvorfor er Ryobi RY36ELTX33A-0 bedre end Husqvarna 525iLK?
Ryobi RY36ELTX33A-0 er bedre på flg. 4 punkter:
Prissammenligning
Husqvarna 525iLK
Aagaard Maskiner & Udlejning Husqvarna 525iLK Batteridrevet Kombimotor - Ekskl. Batteri og lader
Almas Park & Fritid Husqvarna 525iLK Kombimaskine Solo
Gratis forsendelse
Se tilbud
Lading Maskinforretning Husqvarna 525iLK Motorenhed
Gratis forsendelse
Kalundborg Skov Park Have Husqvarna håndholdt Kombimaskine 525 iLK ekskl. batteri og lader
Jongshøj Maskiner Husqvarna 525iLK
Driftstid, maks.
  • Husqvarna 525iLK:
    Ukendt
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
    Ukendt
💡 87 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Opladningstid
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
💡 73 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batterispænding
  • Husqvarna 525iLK: 36 V
    36 V
  • Ryobi RY36ELTX33A-0: 36 V
    36 V
💡 26 V er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batteritype
    Li-Ion batteri
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
    Li-Ion batteri
Lydniveau
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
Omdrejninger pr. minut
  • Husqvarna 525iLK: 8400 rpm
    8400 rpm
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
💡 7602 rpm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Teleskophåndtag
    Uden teleskophåndtag
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
Batteriindikator
    Med batteriindikator
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
batteri medfølger
    Batteri medfølger
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
💡 25 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Plantebeskyttelsesbøjle
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
Motortype
    Elektrisk motor
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
    Elektrisk motor
skuldersele medfølger
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
    Skuldersele medfølger
💡 19 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Effekt
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
💡 636 W er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Udskifteligt batteri
    Udskifteligt batteri
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
💡 73 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Roterbart trimmerhoved
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
Trimmediameter
  • Ryobi RY36ELTX33A-0: 33 cm
    33 cm
💡 32 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Ekstra håndgreb
    Med ekstra håndgreb
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
    Med ekstra håndgreb
Driftstid, min.
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
💡 54 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Kulfri motor
    Med kulfri motor
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
    Med kulfri motor
Model
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
    RY36ELTX33A
Nettovægt
  • Husqvarna 525iLK: 2.4 kg
    2.4 kg
  • Ryobi RY36ELTX33A-0: 3.5 kg
    3.5 kg
💡 3 kg er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Oplader medfølger
    Oplader medfølger
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
💡 23 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Indeholder
    Motorenhed uden skære
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
Vibrationsniveau
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
💡 ≤ 3 m/s² er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, min.
  • Husqvarna 525iLK: 90 cm
    90 cm
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
💡 148 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, maks.
  • Husqvarna 525iLK: 90 cm
    90 cm
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
💡 155 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
trimmerhoved medfølger
    Trimmerhoved medfølger
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
💡 46 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion