Husqvarna 129LK vs Ryobi RY36ELTX33A-140
Husqvarna 129LK i sammenligning med Ryobi RY36ELTX33A-140
Hvorfor er Husqvarna 129LK bedre end Ryobi RY36ELTX33A-140?
Husqvarna 129LK er bedre på flg. 7 punkter:
Hvorfor er Ryobi RY36ELTX33A-140 bedre end Husqvarna 129LK?
Ryobi RY36ELTX33A-140 er bedre på flg. 6 punkter:
Driftstid, maks.
  • Husqvarna 129LK:
    Ukendt
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    Ukendt
💡 87 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Opladningstid
  • Husqvarna 129LK:
  • Ryobi RY36ELTX33A-140: 150 min.
    150 min.
💡 73 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batterispænding
  • Ryobi RY36ELTX33A-140: 36 V
    36 V
💡 26 V er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batteritype
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    Li-Ion batteri
Lydniveau
  • Husqvarna 129LK: 114 dB
    114 dB
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
Omdrejninger pr. minut
  • Husqvarna 129LK: 7200 rpm
    7200 rpm
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
💡 7602 rpm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Teleskophåndtag
    Uden teleskophåndtag
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
Batteriindikator
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
batteri medfølger
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    Batteri medfølger
💡 25 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Plantebeskyttelsesbøjle
    Uden plantebeskyttelsesbøjle
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
Motortype
    Benzinmotor
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    Elektrisk motor
skuldersele medfølger
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
💡 19 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Effekt
  • Husqvarna 129LK: 850 W
    850 W
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
💡 636 W er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Udskifteligt batteri
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    Udskifteligt batteri
💡 73 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Roterbart trimmerhoved
    Uden roterbart trimmerhoved
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
Trimmediameter
  • Husqvarna 129LK: 43 cm
    43 cm
  • Ryobi RY36ELTX33A-140: 33 cm
    33 cm
💡 32 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Ekstra håndgreb
    Med ekstra håndgreb
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    Med ekstra håndgreb
Driftstid, min.
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
💡 54 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Kulfri motor
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    Med kulfri motor
Model
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    RY36ELTX33A
Nettovægt
  • Husqvarna 129LK: 4.67 kg
    4.67 kg
  • Ryobi RY36ELTX33A-140: 3.5 kg
    3.5 kg
💡 3 kg er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Oplader medfølger
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    Oplader medfølger
💡 23 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Indeholder
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
Vibrationsniveau
  • Husqvarna 129LK: ≤ 8.79 m/s²
    ≤ 8.79 m/s²
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
💡 ≤ 3 m/s² er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, min.
  • Husqvarna 129LK: 173.67 cm
    173.67 cm
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
💡 148 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, maks.
  • Husqvarna 129LK: 173.67 cm
    173.67 cm
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
💡 155 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
trimmerhoved medfølger
    Trimmerhoved medfølger
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
💡 46 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion