Husqvarna 110iL FLXi vs Ryobi RY18LT33B-0
Husqvarna 110iL FLXi i sammenligning med Ryobi RY18LT33B-0
Hvorfor er Husqvarna 110iL FLXi bedre end Ryobi RY18LT33B-0?
Husqvarna 110iL FLXi er bedre på flg. 6 punkter:
  • Højere batterispænding - Med en batterispænding på 36 V har Husqvarna 110iL FLXi 18,00 V højere spænding end Ryobi RY18LT33B-0 (18,00 V), hvilket kan give mere kraft til krævende trimning.
Hvorfor er Ryobi RY18LT33B-0 bedre end Husqvarna 110iL FLXi?
Ryobi RY18LT33B-0 er bedre på flg. 5 punkter:
Prissammenligning
Driftstid, maks.
  • Husqvarna 110iL FLXi: 167 min.
    167 min.
  • Ryobi RY18LT33B-0:
    Ukendt
💡 87 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Opladningstid
  • Husqvarna 110iL FLXi:
    Ukendt
  • Ryobi RY18LT33B-0:
💡 73 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batterispænding
  • Husqvarna 110iL FLXi: 36 V
    36 V
  • Ryobi RY18LT33B-0: 18 V
    18 V
💡 26 V er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batteritype
  • Husqvarna 110iL FLXi:
    Li-Ion batteri
  • Ryobi RY18LT33B-0:
    Li-Ion batteri
Lydniveau
  • Husqvarna 110iL FLXi: 73.4 dB
    73.4 dB
  • Ryobi RY18LT33B-0: 94 dB
    94 dB
💡 88 dB er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Pris
Omdrejninger pr. minut
  • Husqvarna 110iL FLXi: 6500 rpm
    6500 rpm
  • Ryobi RY18LT33B-0:
💡 7602 rpm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Teleskophåndtag
  • Ryobi RY18LT33B-0:
    Uden teleskophåndtag
Batteriindikator
    Med batteriindikator
  • Ryobi RY18LT33B-0:
batteri medfølger
    Batteri medfølger
  • Ryobi RY18LT33B-0:
💡 25 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Plantebeskyttelsesbøjle
  • Ryobi RY18LT33B-0:
    Uden plantebeskyttelsesbøjle
Motortype
    Elektrisk motor
  • Ryobi RY18LT33B-0:
    Elektrisk motor
skuldersele medfølger
  • Ryobi RY18LT33B-0:
💡 19 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Effekt
  • Ryobi RY18LT33B-0:
💡 636 W er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Udskifteligt batteri
    Udskifteligt batteri
  • Ryobi RY18LT33B-0:
💡 73 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Roterbart trimmerhoved
    Med roterbart trimmerhoved
  • Ryobi RY18LT33B-0:
    Med roterbart trimmerhoved
Trimmediameter
  • Husqvarna 110iL FLXi: 30 cm
    30 cm
  • Ryobi RY18LT33B-0: 33 cm
    33 cm
💡 32 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Ekstra håndgreb
    Med ekstra håndgreb
  • Ryobi RY18LT33B-0:
    Med ekstra håndgreb
Driftstid, min.
  • Ryobi RY18LT33B-0:
💡 54 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Kulfri motor
  • Ryobi RY18LT33B-0:
Model
  • Ryobi RY18LT33B-0:
Nettovægt
  • Husqvarna 110iL FLXi: 2.2 kg
    2.2 kg
  • Ryobi RY18LT33B-0: 2.6 kg
    2.6 kg
💡 3 kg er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Oplader medfølger
    Oplader medfølger
  • Ryobi RY18LT33B-0:
💡 23 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Indeholder
    Græstrimmer, oplader, batteri
  • Ryobi RY18LT33B-0:
Vibrationsniveau
  • Husqvarna 110iL FLXi: ≤ 1.36 m/s²
    ≤ 1.36 m/s²
  • Ryobi RY18LT33B-0:
💡 ≤ 3 m/s² er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, min.
  • Ryobi RY18LT33B-0:
💡 148 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, maks.
  • Husqvarna 110iL FLXi: 167 cm
    167 cm
  • Ryobi RY18LT33B-0:
💡 155 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
trimmerhoved medfølger
    Trimmerhoved medfølger
  • Ryobi RY18LT33B-0:
💡 46 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion