Gardena Turbotrimmer PowerCut 550/28 vs Gardena ComfortCut 23/18V P4A
vs
Gardena Turbotrimmer PowerCut 550/28 i sammenligning med Gardena ComfortCut 23/18V P4A
Hvorfor er Gardena Turbotrimmer PowerCut 550/28 bedre end Gardena ComfortCut 23/18V P4A?
Hvorfor er Gardena ComfortCut 23/18V P4A bedre end Gardena Turbotrimmer PowerCut 550/28?
Prissammenligning
Gardena Turbotrimmer PowerCut 550/28
Proshop
Gardena Turbotrimmer ComfortCut 550/28
702.-
Se tilbud
Jespers Planteskole
Elektrisk græstrimmer ComfortCut 550/28
710.-
Se tilbud
Imerco
Gardena ComfortCut Græsttrimmer - 550 Watt - Justérbar - Kantklippe-funktion
CS Megastore
(ComputerSalg) Gardena Elektrisk græstrimmer ComfortCut 550/28
Gardena ComfortCut 23/18V P4A
avXperten
Gardena Akku-Trimmer ComfortCut 23/18V-P4A Uden batteri
Conrad Elektronik
GARDENA ComfortCut 23/18V-P4A solo Græstrimmer Batteridrevet uden batteri
Proshop
Gardena Batteritrimmer ComfortCut 23 / 18V P4A uden batteri og lader
CS Megastore
(ComputerSalg) Gardena Batteridrevet græstrimmer ComfortCut 23/18V, solo
Staypro
Gardena ComfortCut Græstrimmer uden batteri og oplader
Driftstid, maks.
Gardena Turbotrimmer PowerCut 550/28:Ukendt
Gardena ComfortCut 23/18V P4A: 135 min.
💡 87 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Opladningstid
Gardena ComfortCut 23/18V P4A:Ukendt
💡 73 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batterispænding
Gardena ComfortCut 23/18V P4A: 18 V
💡 26 V er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batteritype
Gardena ComfortCut 23/18V P4A:Li-Ion batteri
Lydniveau
Gardena Turbotrimmer PowerCut 550/28: 96 dB
Gardena ComfortCut 23/18V P4A: 74 dB
💡 88 dB er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Pris
Omdrejninger pr. minut
💡 7602 rpm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Teleskophåndtag
Gardena Turbotrimmer PowerCut 550/28:Med teleskophåndtag
Gardena ComfortCut 23/18V P4A:Med teleskophåndtag
Batteriindikator
Gardena Turbotrimmer PowerCut 550/28:Uden batteriindikator
Gardena ComfortCut 23/18V P4A:Med batteriindikator
batteri medfølger
Gardena Turbotrimmer PowerCut 550/28:✖Batteri medfølger
Gardena ComfortCut 23/18V P4A:✖Batteri medfølger
💡 25 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Plantebeskyttelsesbøjle
Gardena Turbotrimmer PowerCut 550/28:Med plantebeskyttelsesbøjle
Gardena ComfortCut 23/18V P4A:Med plantebeskyttelsesbøjle
Motortype
Gardena Turbotrimmer PowerCut 550/28:Elektrisk motor
skuldersele medfølger
💡 19 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Effekt
Gardena Turbotrimmer PowerCut 550/28: 550 W
💡 636 W er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Udskifteligt batteri
Gardena Turbotrimmer PowerCut 550/28:✖Udskifteligt batteri
💡 73 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Roterbart trimmerhoved
Gardena Turbotrimmer PowerCut 550/28:Med roterbart trimmerhoved
Gardena ComfortCut 23/18V P4A:Med roterbart trimmerhoved
Trimmediameter
Gardena Turbotrimmer PowerCut 550/28: 28 cm
Gardena ComfortCut 23/18V P4A: 23 cm
💡 32 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Ekstra håndgreb
Gardena Turbotrimmer PowerCut 550/28:Med ekstra håndgreb
Gardena ComfortCut 23/18V P4A:Med ekstra håndgreb
Driftstid, min.
💡 54 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Kulfri motor
Model
Nettovægt
Gardena Turbotrimmer PowerCut 550/28: 2.8 kg
Gardena ComfortCut 23/18V P4A: 2.5 kg
💡 3 kg er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Oplader medfølger
Gardena Turbotrimmer PowerCut 550/28:✖Oplader medfølger
💡 23 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Indeholder
Gardena Turbotrimmer PowerCut 550/28:Græstrimmer
Vibrationsniveau
Gardena Turbotrimmer PowerCut 550/28: ≤ 3.2 m/s²
Gardena ComfortCut 23/18V P4A: ≤ 2.5 m/s²
💡 ≤ 3 m/s² er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, min.
💡 148 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, maks.
💡 155 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
trimmerhoved medfølger
Gardena Turbotrimmer PowerCut 550/28:✔Trimmerhoved medfølger
💡 46 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion