Gardena SmallCut Li-23R vs Ryobi RY18LT33B-0
Gardena SmallCut Li-23R i sammenligning med Ryobi RY18LT33B-0
Hvorfor er Gardena SmallCut Li-23R bedre end Ryobi RY18LT33B-0?
Gardena SmallCut Li-23R er bedre på flg. 6 punkter:
Hvorfor er Ryobi RY18LT33B-0 bedre end Gardena SmallCut Li-23R?
Ryobi RY18LT33B-0 er bedre på flg. 6 punkter:
  • Højere batterispænding - Med en batterispænding på 18 V har Ryobi RY18LT33B-0 3,60 V højere spænding end Gardena SmallCut Li-23R (14,40 V), hvilket kan give mere kraft til krævende trimning.
Prissammenligning
Ryobi RY18LT33B-0
Vi fandt ingen tilbud på Ryobi RY18LT33B-0 lige nu
Driftstid, maks.
  • Gardena SmallCut Li-23R: 40 min.
    40 min.
  • Ryobi RY18LT33B-0:
    Ukendt
💡 87 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Opladningstid
  • Gardena SmallCut Li-23R:
    Ukendt
  • Ryobi RY18LT33B-0:
💡 73 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batterispænding
  • Gardena SmallCut Li-23R: 14.4 V
    14.4 V
  • Ryobi RY18LT33B-0: 18 V
    18 V
💡 26 V er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batteritype
  • Gardena SmallCut Li-23R:
  • Ryobi RY18LT33B-0:
    Li-Ion batteri
Lydniveau
  • Gardena SmallCut Li-23R: 71 dB
    71 dB
  • Ryobi RY18LT33B-0: 94 dB
    94 dB
💡 88 dB er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Pris
Omdrejninger pr. minut
  • Ryobi RY18LT33B-0:
💡 7602 rpm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Teleskophåndtag
    Uden teleskophåndtag
  • Ryobi RY18LT33B-0:
    Uden teleskophåndtag
Batteriindikator
    Med batteriindikator
  • Ryobi RY18LT33B-0:
batteri medfølger
    Batteri medfølger
  • Ryobi RY18LT33B-0:
💡 25 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Plantebeskyttelsesbøjle
    Uden plantebeskyttelsesbøjle
  • Ryobi RY18LT33B-0:
    Uden plantebeskyttelsesbøjle
Motortype
    Elektrisk motor
  • Ryobi RY18LT33B-0:
    Elektrisk motor
skuldersele medfølger
  • Ryobi RY18LT33B-0:
💡 19 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Effekt
  • Ryobi RY18LT33B-0:
💡 636 W er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Udskifteligt batteri
    Udskifteligt batteri
  • Ryobi RY18LT33B-0:
💡 73 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Roterbart trimmerhoved
  • Ryobi RY18LT33B-0:
    Med roterbart trimmerhoved
Trimmediameter
  • Gardena SmallCut Li-23R: 22.3 cm
    22.3 cm
  • Ryobi RY18LT33B-0: 33 cm
    33 cm
💡 32 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Ekstra håndgreb
    Med ekstra håndgreb
  • Ryobi RY18LT33B-0:
    Med ekstra håndgreb
Driftstid, min.
  • Ryobi RY18LT33B-0:
💡 54 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Kulfri motor
  • Ryobi RY18LT33B-0:
Model
  • Ryobi RY18LT33B-0:
Nettovægt
  • Ryobi RY18LT33B-0: 2.6 kg
    2.6 kg
💡 3 kg er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Oplader medfølger
    Oplader medfølger
  • Ryobi RY18LT33B-0:
💡 23 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Indeholder
  • Ryobi RY18LT33B-0:
Vibrationsniveau
  • Gardena SmallCut Li-23R: ≤ 2.5 m/s²
    ≤ 2.5 m/s²
  • Ryobi RY18LT33B-0:
💡 ≤ 3 m/s² er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, min.
  • Ryobi RY18LT33B-0:
💡 148 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, maks.
  • Ryobi RY18LT33B-0:
💡 155 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
trimmerhoved medfølger
  • Ryobi RY18LT33B-0:
    Trimmerhoved medfølger
💡 46 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion