Gardena SmallCut 23/18V Solo vs Ryobi RY36ELTX33A-0
Gardena SmallCut 23/18V Solo i sammenligning med Ryobi RY36ELTX33A-0
Hvorfor er Gardena SmallCut 23/18V Solo bedre end Ryobi RY36ELTX33A-0?
Gardena SmallCut 23/18V Solo er bedre på flg. 6 punkter:
Hvorfor er Ryobi RY36ELTX33A-0 bedre end Gardena SmallCut 23/18V Solo?
Ryobi RY36ELTX33A-0 er bedre på flg. 5 punkter:
  • Højere batterispænding - Med en batterispænding på 36 V har Ryobi RY36ELTX33A-0 18,00 V højere spænding end Gardena SmallCut 23/18V Solo (18,00 V), hvilket kan give mere kraft til krævende trimning.
Prissammenligning
Gardena SmallCut 23/18V Solo
Conrad Elektronik GARDENA SmallCut 23/18V P4A solo Batteridrevet Græstrimmer uden batteri, uden oplader 18 V Skærebredde (max.): 23 cm
Proshop Gardena Batteridrevet græstrimmer SmallCut 23/18V, solo
Se tilbud
Værktøjsboden Gardena Trimmer SmallCut 23/18V P4A, uden batteri & lader
Se tilbud
Staypro Gardena SmallCut 23/18V P4A Græstrimmer uden batteri og oplader
avXperten Gardena 14702-55 Græstrimmer Uden Batteri - 23cm (18V)
Driftstid, maks.
  • Gardena SmallCut 23/18V Solo: 40 min.
    40 min.
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
    Ukendt
💡 87 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Opladningstid
  • Gardena SmallCut 23/18V Solo: 124 min.
    124 min.
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
    Ukendt
💡 73 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batterispænding
  • Gardena SmallCut 23/18V Solo: 18 V
    18 V
  • Ryobi RY36ELTX33A-0: 36 V
    36 V
💡 26 V er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batteritype
    Li-Ion batteri
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
    Li-Ion batteri
Lydniveau
  • Gardena SmallCut 23/18V Solo: 96 dB
    96 dB
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
Omdrejninger pr. minut
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
💡 7602 rpm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Teleskophåndtag
    Uden teleskophåndtag
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
Batteriindikator
    Med batteriindikator
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
batteri medfølger
    Batteri medfølger
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
💡 25 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Plantebeskyttelsesbøjle
    Uden plantebeskyttelsesbøjle
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
Motortype
    Elektrisk motor
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
    Elektrisk motor
skuldersele medfølger
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
    Skuldersele medfølger
💡 19 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Effekt
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
💡 636 W er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Udskifteligt batteri
    Udskifteligt batteri
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
💡 73 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Roterbart trimmerhoved
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
Trimmediameter
  • Gardena SmallCut 23/18V Solo: 23 cm
    23 cm
  • Ryobi RY36ELTX33A-0: 33 cm
    33 cm
💡 32 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Ekstra håndgreb
    Med ekstra håndgreb
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
    Med ekstra håndgreb
Driftstid, min.
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
💡 54 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Kulfri motor
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
    Med kulfri motor
Model
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
    RY36ELTX33A
Nettovægt
  • Gardena SmallCut 23/18V Solo: 1.7 kg
    1.7 kg
  • Ryobi RY36ELTX33A-0: 3.5 kg
    3.5 kg
💡 3 kg er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Oplader medfølger
    Oplader medfølger
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
💡 23 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Indeholder
    Græstrimmer
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
Vibrationsniveau
  • Gardena SmallCut 23/18V Solo: ≤ 3.2 m/s²
    ≤ 3.2 m/s²
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
💡 ≤ 3 m/s² er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, min.
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
💡 148 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, maks.
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
💡 155 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
trimmerhoved medfølger
  • Ryobi RY36ELTX33A-0:
    Trimmerhoved medfølger
💡 46 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion