Gardena SmallCut 23/18V Solo vs Ryobi RY18LT33B-0
vs
Gardena SmallCut 23/18V Solo i sammenligning med Ryobi RY18LT33B-0
Hvorfor er Gardena SmallCut 23/18V Solo bedre end Ryobi RY18LT33B-0?
Hvorfor er Ryobi RY18LT33B-0 bedre end Gardena SmallCut 23/18V Solo?
Prissammenligning
Gardena SmallCut 23/18V Solo
Conrad Elektronik
GARDENA SmallCut 23/18V P4A solo Batteridrevet Græstrimmer uden batteri, uden oplader 18 V Skærebredde (max.): 23 cm
Proshop
Gardena Batteridrevet græstrimmer SmallCut 23/18V, solo
Se tilbud
Værktøjsboden
Gardena Trimmer SmallCut 23/18V P4A, uden batteri & lader
Se tilbud
Staypro
Gardena SmallCut 23/18V P4A Græstrimmer uden batteri og oplader
avXperten
Gardena 14702-55 Græstrimmer Uden Batteri - 23cm (18V)
Ryobi RY18LT33B-0
Vi fandt ingen tilbud på Ryobi RY18LT33B-0 lige nuDriftstid, maks.
Gardena SmallCut 23/18V Solo: 40 min.
Ryobi RY18LT33B-0:Ukendt
💡 87 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Opladningstid
Gardena SmallCut 23/18V Solo: 124 min.
Ryobi RY18LT33B-0:Ukendt
💡 73 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batterispænding
Gardena SmallCut 23/18V Solo: 18 V
Ryobi RY18LT33B-0: 18 V
💡 26 V er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batteritype
Gardena SmallCut 23/18V Solo:Li-Ion batteri
Ryobi RY18LT33B-0:Li-Ion batteri
Lydniveau
Gardena SmallCut 23/18V Solo: 96 dB
Ryobi RY18LT33B-0: 94 dB
💡 88 dB er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Pris
Omdrejninger pr. minut
Gardena SmallCut 23/18V Solo:Ukendt
Ryobi RY18LT33B-0:Ukendt
💡 7602 rpm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Teleskophåndtag
Gardena SmallCut 23/18V Solo:Uden teleskophåndtag
Ryobi RY18LT33B-0:Uden teleskophåndtag
Batteriindikator
Gardena SmallCut 23/18V Solo:Med batteriindikator
Ryobi RY18LT33B-0:Ukendt
batteri medfølger
Gardena SmallCut 23/18V Solo:✖Batteri medfølger
Ryobi RY18LT33B-0:✖Batteri medfølger
💡 25 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Plantebeskyttelsesbøjle
Gardena SmallCut 23/18V Solo:Uden plantebeskyttelsesbøjle
Ryobi RY18LT33B-0:Uden plantebeskyttelsesbøjle
Motortype
Gardena SmallCut 23/18V Solo:Elektrisk motor
Ryobi RY18LT33B-0:Elektrisk motor
skuldersele medfølger
Ryobi RY18LT33B-0:Ukendt
💡 19 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Effekt
Ryobi RY18LT33B-0:Ukendt
💡 636 W er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Udskifteligt batteri
Gardena SmallCut 23/18V Solo:✔Udskifteligt batteri
Ryobi RY18LT33B-0:✔Udskifteligt batteri
💡 73 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Roterbart trimmerhoved
Ryobi RY18LT33B-0:Med roterbart trimmerhoved
Trimmediameter
Gardena SmallCut 23/18V Solo: 23 cm
Ryobi RY18LT33B-0: 33 cm
💡 32 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Ekstra håndgreb
Gardena SmallCut 23/18V Solo:Med ekstra håndgreb
Ryobi RY18LT33B-0:Med ekstra håndgreb
Driftstid, min.
Ryobi RY18LT33B-0:Ukendt
💡 54 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Kulfri motor
Ryobi RY18LT33B-0:Ukendt
Model
Ryobi RY18LT33B-0:Ukendt
Nettovægt
Gardena SmallCut 23/18V Solo: 1.7 kg
Ryobi RY18LT33B-0: 2.6 kg
💡 3 kg er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Oplader medfølger
Gardena SmallCut 23/18V Solo:✖Oplader medfølger
Ryobi RY18LT33B-0:✖Oplader medfølger
💡 23 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Indeholder
Gardena SmallCut 23/18V Solo:Græstrimmer
Ryobi RY18LT33B-0:Ukendt
Vibrationsniveau
Gardena SmallCut 23/18V Solo: ≤ 3.2 m/s²
Ryobi RY18LT33B-0:Ukendt
💡 ≤ 3 m/s² er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, min.
Ryobi RY18LT33B-0:Ukendt
💡 148 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, maks.
Ryobi RY18LT33B-0:Ukendt
💡 155 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
trimmerhoved medfølger
Ryobi RY18LT33B-0:✔Trimmerhoved medfølger
💡 46 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion