Gardena EasyCut 23/18V P4A vs Ryobi RY36ELTX33A-140
Gardena EasyCut 23/18V P4A i sammenligning med Ryobi RY36ELTX33A-140
Hvorfor er Gardena EasyCut 23/18V P4A bedre end Ryobi RY36ELTX33A-140?
Gardena EasyCut 23/18V P4A er bedre på flg. 7 punkter:
Hvorfor er Ryobi RY36ELTX33A-140 bedre end Gardena EasyCut 23/18V P4A?
Ryobi RY36ELTX33A-140 er bedre på flg. 5 punkter:
Prissammenligning
Gardena EasyCut 23/18V P4A
Ryobi RY36ELTX33A-140
Driftstid, maks.
  • Gardena EasyCut 23/18V P4A: 45 min.
    45 min.
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    Ukendt
💡 87 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Opladningstid
  • Gardena EasyCut 23/18V P4A:
    Ukendt
  • Ryobi RY36ELTX33A-140: 150 min.
    150 min.
💡 73 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batterispænding
  • Ryobi RY36ELTX33A-140: 36 V
    36 V
💡 26 V er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batteritype
    Li-Ion batteri
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    Li-Ion batteri
Lydniveau
  • Gardena EasyCut 23/18V P4A: 85 dB
    85 dB
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
Omdrejninger pr. minut
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
💡 7602 rpm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Teleskophåndtag
    Med teleskophåndtag
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
Batteriindikator
    Med batteriindikator
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
batteri medfølger
    Batteri medfølger
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
💡 25 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Plantebeskyttelsesbøjle
    Med plantebeskyttelsesbøjle
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
Motortype
    Elektrisk motor
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    Elektrisk motor
skuldersele medfølger
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
💡 19 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Effekt
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
💡 636 W er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Udskifteligt batteri
    Udskifteligt batteri
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
💡 73 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Roterbart trimmerhoved
    Med roterbart trimmerhoved
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
Trimmediameter
  • Gardena EasyCut 23/18V P4A: 23 cm
    23 cm
  • Ryobi RY36ELTX33A-140: 33 cm
    33 cm
💡 32 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Ekstra håndgreb
    Med ekstra håndgreb
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    Med ekstra håndgreb
Driftstid, min.
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
💡 54 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Kulfri motor
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    Med kulfri motor
Model
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    RY36ELTX33A
Nettovægt
  • Ryobi RY36ELTX33A-140: 3.5 kg
    3.5 kg
💡 3 kg er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Oplader medfølger
    Oplader medfølger
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
💡 23 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Indeholder
    Græstrimmer, batteri, oplader
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
Vibrationsniveau
  • Gardena EasyCut 23/18V P4A: ≤ 2.5 m/s²
    ≤ 2.5 m/s²
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
💡 ≤ 3 m/s² er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, min.
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
💡 148 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, maks.
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
💡 155 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
trimmerhoved medfølger
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    Trimmerhoved medfølger
💡 46 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion