Gardena ComfortCut 23/18V P4A vs Stihl FSA 45
vs
Gardena ComfortCut 23/18V P4A i sammenligning med Stihl FSA 45
Hvorfor er Gardena ComfortCut 23/18V P4A bedre end Stihl FSA 45?
Hvorfor er Stihl FSA 45 bedre end Gardena ComfortCut 23/18V P4A?
Prissammenligning
Gardena ComfortCut 23/18V P4A
avXperten
Gardena Akku-Trimmer ComfortCut 23/18V-P4A Uden batteri
Conrad Elektronik
GARDENA ComfortCut 23/18V-P4A solo Græstrimmer Batteridrevet uden batteri
Proshop
Gardena Batteritrimmer ComfortCut 23 / 18V P4A uden batteri og lader
Se tilbud
CS Megastore
(ComputerSalg) Gardena Batteridrevet græstrimmer ComfortCut 23/18V, solo
Se tilbud
Staypro
Gardena ComfortCut Græstrimmer uden batteri og oplader
Stihl FSA 45
Hylte Hunting & Outdoor
Stihl FSA 45 Batteritrimmere Inkl. Batteri & lader
MKnorth
Stihl Havepakke batteri Inkl. Batteri & lader
Driftstid, maks.
Gardena ComfortCut 23/18V P4A: 135 min.
Stihl FSA 45:Ukendt
💡 87 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Opladningstid
Gardena ComfortCut 23/18V P4A:Ukendt
Stihl FSA 45: 20 min.
💡 73 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batterispænding
Gardena ComfortCut 23/18V P4A: 18 V
Stihl FSA 45: 18 V
💡 26 V er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batteritype
Gardena ComfortCut 23/18V P4A:Li-Ion batteri
Stihl FSA 45:Li-Ion batteri
Lydniveau
Gardena ComfortCut 23/18V P4A: 74 dB
Stihl FSA 45: 87 dB
💡 88 dB er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Pris
Omdrejninger pr. minut
Stihl FSA 45:Ukendt
💡 7602 rpm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Teleskophåndtag
Gardena ComfortCut 23/18V P4A:Med teleskophåndtag
Batteriindikator
Gardena ComfortCut 23/18V P4A:Med batteriindikator
Stihl FSA 45:Med batteriindikator
batteri medfølger
Gardena ComfortCut 23/18V P4A:✖Batteri medfølger
Stihl FSA 45:✔Batteri medfølger
💡 25 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Plantebeskyttelsesbøjle
Gardena ComfortCut 23/18V P4A:Med plantebeskyttelsesbøjle
Stihl FSA 45:Med plantebeskyttelsesbøjle
Motortype
Stihl FSA 45:Elektrisk motor
skuldersele medfølger
💡 19 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Effekt
💡 636 W er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Udskifteligt batteri
Stihl FSA 45:✖Udskifteligt batteri
💡 73 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Roterbart trimmerhoved
Gardena ComfortCut 23/18V P4A:Med roterbart trimmerhoved
Trimmediameter
Gardena ComfortCut 23/18V P4A: 23 cm
Stihl FSA 45: 23 cm
💡 32 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Ekstra håndgreb
Gardena ComfortCut 23/18V P4A:Med ekstra håndgreb
Stihl FSA 45:Med ekstra håndgreb
Driftstid, min.
💡 54 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Kulfri motor
Model
Nettovægt
Gardena ComfortCut 23/18V P4A: 2.5 kg
💡 3 kg er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Oplader medfølger
Stihl FSA 45:✖Oplader medfølger
💡 23 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Indeholder
Vibrationsniveau
Gardena ComfortCut 23/18V P4A: ≤ 2.5 m/s²
Stihl FSA 45: ≤ 4.9 m/s²
💡 ≤ 3 m/s² er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, min.
💡 148 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, maks.
💡 155 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
trimmerhoved medfølger
💡 46 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion