Gardena ComfortCut 23/18V P4A vs Stanley FatMax 33 cm
vs
Gardena ComfortCut 23/18V P4A i sammenligning med Stanley FatMax 33 cm
Hvorfor er Gardena ComfortCut 23/18V P4A bedre end Stanley FatMax 33 cm?
Hvorfor er Stanley FatMax 33 cm bedre end Gardena ComfortCut 23/18V P4A?
Prissammenligning
Gardena ComfortCut 23/18V P4A
avXperten
Gardena Akku-Trimmer ComfortCut 23/18V-P4A Uden batteri
Conrad Elektronik
GARDENA ComfortCut 23/18V-P4A solo Græstrimmer Batteridrevet uden batteri
Proshop
Gardena Batteritrimmer ComfortCut 23 / 18V P4A uden batteri og lader
Se tilbud
CS Megastore
(ComputerSalg) Gardena Batteridrevet græstrimmer ComfortCut 23/18V, solo
Se tilbud
Staypro
Gardena ComfortCut Græstrimmer uden batteri og oplader
Stanley FatMax 33 cm
Staypro
STANLEY FatMax SFMCSTB933M-QW Græstrimmer med batteri og oplader
CS Megastore
(ComputerSalg) Stanley batteridrevet trimmer SFMCSTB933M-QW 18V med 4Ah batteri
Bauhaus
Stanley FatMax akku græstrimmer kulløs 33cm m/batteri & lader
Driftstid, maks.
Gardena ComfortCut 23/18V P4A: 135 min.
Stanley FatMax 33 cm:Ukendt
💡 87 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Opladningstid
Gardena ComfortCut 23/18V P4A:Ukendt
Stanley FatMax 33 cm:Ukendt
💡 73 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batterispænding
Gardena ComfortCut 23/18V P4A: 18 V
Stanley FatMax 33 cm: 18 V
💡 26 V er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batteritype
Gardena ComfortCut 23/18V P4A:Li-Ion batteri
Stanley FatMax 33 cm:Li-Ion batteri
Lydniveau
Gardena ComfortCut 23/18V P4A: 74 dB
💡 88 dB er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Pris
Omdrejninger pr. minut
💡 7602 rpm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Teleskophåndtag
Gardena ComfortCut 23/18V P4A:Med teleskophåndtag
Stanley FatMax 33 cm:Med teleskophåndtag
Batteriindikator
Gardena ComfortCut 23/18V P4A:Med batteriindikator
batteri medfølger
Gardena ComfortCut 23/18V P4A:✖Batteri medfølger
Stanley FatMax 33 cm:✖Batteri medfølger
💡 25 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Plantebeskyttelsesbøjle
Gardena ComfortCut 23/18V P4A:Med plantebeskyttelsesbøjle
Stanley FatMax 33 cm:Uden plantebeskyttelsesbøjle
Motortype
Stanley FatMax 33 cm:Benzinmotor
skuldersele medfølger
💡 19 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Effekt
💡 636 W er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Udskifteligt batteri
Stanley FatMax 33 cm:✔Udskifteligt batteri
💡 73 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Roterbart trimmerhoved
Gardena ComfortCut 23/18V P4A:Med roterbart trimmerhoved
Trimmediameter
Gardena ComfortCut 23/18V P4A: 23 cm
Stanley FatMax 33 cm: 33 cm
💡 32 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Ekstra håndgreb
Gardena ComfortCut 23/18V P4A:Med ekstra håndgreb
Stanley FatMax 33 cm:Med ekstra håndgreb
Driftstid, min.
💡 54 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Kulfri motor
Stanley FatMax 33 cm:Med kulfri motor
Model
Nettovægt
Gardena ComfortCut 23/18V P4A: 2.5 kg
Stanley FatMax 33 cm: 4.58 kg
💡 3 kg er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Oplader medfølger
Stanley FatMax 33 cm:✔Oplader medfølger
💡 23 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Indeholder
Vibrationsniveau
Gardena ComfortCut 23/18V P4A: ≤ 2.5 m/s²
💡 ≤ 3 m/s² er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, min.
💡 148 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, maks.
💡 155 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
trimmerhoved medfølger
Stanley FatMax 33 cm:✔Trimmerhoved medfølger
💡 46 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion