Gardena ComfortCut 23/18V P4A vs Ryobi RY36LT33A-0
Gardena ComfortCut 23/18V P4A i sammenligning med Ryobi RY36LT33A-0
Hvorfor er Gardena ComfortCut 23/18V P4A bedre end Ryobi RY36LT33A-0?
Gardena ComfortCut 23/18V P4A er bedre på flg. 7 punkter:
Hvorfor er Ryobi RY36LT33A-0 bedre end Gardena ComfortCut 23/18V P4A?
Ryobi RY36LT33A-0 er bedre på flg. 5 punkter:
  • Højere batterispænding - Med en batterispænding på 36 V har Ryobi RY36LT33A-0 18,00 V højere spænding end Gardena ComfortCut 23/18V P4A (18,00 V), hvilket kan give mere kraft til krævende trimning.
Prissammenligning
Gardena ComfortCut 23/18V P4A
avXperten Gardena Akku-Trimmer ComfortCut 23/18V-P4A Uden batteri
Conrad Elektronik GARDENA ComfortCut 23/18V-P4A solo Græstrimmer Batteridrevet uden batteri
Proshop Gardena Batteritrimmer ComfortCut 23 / 18V P4A uden batteri og lader
Se tilbud
CS Megastore (ComputerSalg) Gardena Batteridrevet græstrimmer ComfortCut 23/18V, solo
Se tilbud
Staypro Gardena ComfortCut Græstrimmer uden batteri og oplader
Ryobi RY36LT33A-0
Davidsen Ryobi RY36LT33A-0 græstrimmer 36V MAX POWER solo
BygXtra Ryobi RY36LT33A-0 36V Græstrimmer – Solo
Driftstid, maks.
  • Gardena ComfortCut 23/18V P4A: 135 min.
    135 min.
  • Ryobi RY36LT33A-0:
    Ukendt
💡 87 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Opladningstid
    Ukendt
  • Ryobi RY36LT33A-0:
💡 73 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batterispænding
  • Gardena ComfortCut 23/18V P4A: 18 V
    18 V
  • Ryobi RY36LT33A-0: 36 V
    36 V
💡 26 V er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batteritype
    Li-Ion batteri
  • Ryobi RY36LT33A-0:
    Li-Ion batteri
Lydniveau
  • Gardena ComfortCut 23/18V P4A: 74 dB
    74 dB
  • Ryobi RY36LT33A-0:
Omdrejninger pr. minut
  • Ryobi RY36LT33A-0:
💡 7602 rpm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Teleskophåndtag
    Med teleskophåndtag
  • Ryobi RY36LT33A-0:
Batteriindikator
    Med batteriindikator
  • Ryobi RY36LT33A-0:
batteri medfølger
    Batteri medfølger
  • Ryobi RY36LT33A-0:
💡 25 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Plantebeskyttelsesbøjle
    Med plantebeskyttelsesbøjle
  • Ryobi RY36LT33A-0:
Motortype
  • Ryobi RY36LT33A-0:
    Elektrisk motor
skuldersele medfølger
  • Ryobi RY36LT33A-0:
💡 19 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Effekt
  • Ryobi RY36LT33A-0:
💡 636 W er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Udskifteligt batteri
  • Ryobi RY36LT33A-0:
    Udskifteligt batteri
💡 73 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Roterbart trimmerhoved
    Med roterbart trimmerhoved
  • Ryobi RY36LT33A-0:
Trimmediameter
  • Gardena ComfortCut 23/18V P4A: 23 cm
    23 cm
  • Ryobi RY36LT33A-0: 33 cm
    33 cm
💡 32 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Ekstra håndgreb
    Med ekstra håndgreb
  • Ryobi RY36LT33A-0:
    Med ekstra håndgreb
Driftstid, min.
  • Ryobi RY36LT33A-0:
💡 54 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Kulfri motor
  • Ryobi RY36LT33A-0:
Model
  • Ryobi RY36LT33A-0:
    RY36LT33A
Nettovægt
  • Gardena ComfortCut 23/18V P4A: 2.5 kg
    2.5 kg
  • Ryobi RY36LT33A-0: 2.8 kg
    2.8 kg
💡 3 kg er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Oplader medfølger
  • Ryobi RY36LT33A-0:
    Oplader medfølger
💡 23 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Indeholder
  • Ryobi RY36LT33A-0:
Vibrationsniveau
  • Gardena ComfortCut 23/18V P4A: ≤ 2.5 m/s²
    ≤ 2.5 m/s²
  • Ryobi RY36LT33A-0:
💡 ≤ 3 m/s² er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, min.
  • Ryobi RY36LT33A-0:
💡 148 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, maks.
  • Ryobi RY36LT33A-0:
💡 155 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
trimmerhoved medfølger
  • Ryobi RY36LT33A-0:
    Trimmerhoved medfølger
💡 46 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion