Gardena ComfortCut 23/18V P4A vs Ryobi RY18LT33B-0
vs
Gardena ComfortCut 23/18V P4A i sammenligning med Ryobi RY18LT33B-0
Hvorfor er Gardena ComfortCut 23/18V P4A bedre end Ryobi RY18LT33B-0?
Hvorfor er Ryobi RY18LT33B-0 bedre end Gardena ComfortCut 23/18V P4A?
Prissammenligning
Gardena ComfortCut 23/18V P4A
avXperten
Gardena Akku-Trimmer ComfortCut 23/18V-P4A Uden batteri
Conrad Elektronik
GARDENA ComfortCut 23/18V-P4A solo Græstrimmer Batteridrevet uden batteri
Proshop
Gardena Batteritrimmer ComfortCut 23 / 18V P4A uden batteri og lader
Se tilbud
CS Megastore
(ComputerSalg) Gardena Batteridrevet græstrimmer ComfortCut 23/18V, solo
Se tilbud
Staypro
Gardena ComfortCut Græstrimmer uden batteri og oplader
Ryobi RY18LT33B-0
Vi fandt ingen tilbud på Ryobi RY18LT33B-0 lige nuDriftstid, maks.
Gardena ComfortCut 23/18V P4A: 135 min.
Ryobi RY18LT33B-0:Ukendt
💡 87 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Opladningstid
Gardena ComfortCut 23/18V P4A:Ukendt
Ryobi RY18LT33B-0:Ukendt
💡 73 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batterispænding
Gardena ComfortCut 23/18V P4A: 18 V
Ryobi RY18LT33B-0: 18 V
💡 26 V er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batteritype
Gardena ComfortCut 23/18V P4A:Li-Ion batteri
Ryobi RY18LT33B-0:Li-Ion batteri
Lydniveau
Gardena ComfortCut 23/18V P4A: 74 dB
Ryobi RY18LT33B-0: 94 dB
💡 88 dB er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Pris
Omdrejninger pr. minut
Ryobi RY18LT33B-0:Ukendt
💡 7602 rpm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Teleskophåndtag
Gardena ComfortCut 23/18V P4A:Med teleskophåndtag
Ryobi RY18LT33B-0:Uden teleskophåndtag
Batteriindikator
Gardena ComfortCut 23/18V P4A:Med batteriindikator
Ryobi RY18LT33B-0:Ukendt
batteri medfølger
Gardena ComfortCut 23/18V P4A:✖Batteri medfølger
Ryobi RY18LT33B-0:✖Batteri medfølger
💡 25 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Plantebeskyttelsesbøjle
Gardena ComfortCut 23/18V P4A:Med plantebeskyttelsesbøjle
Ryobi RY18LT33B-0:Uden plantebeskyttelsesbøjle
Motortype
Ryobi RY18LT33B-0:Elektrisk motor
skuldersele medfølger
Ryobi RY18LT33B-0:Ukendt
💡 19 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Effekt
Ryobi RY18LT33B-0:Ukendt
💡 636 W er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Udskifteligt batteri
Ryobi RY18LT33B-0:✔Udskifteligt batteri
💡 73 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Roterbart trimmerhoved
Gardena ComfortCut 23/18V P4A:Med roterbart trimmerhoved
Ryobi RY18LT33B-0:Med roterbart trimmerhoved
Trimmediameter
Gardena ComfortCut 23/18V P4A: 23 cm
Ryobi RY18LT33B-0: 33 cm
💡 32 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Ekstra håndgreb
Gardena ComfortCut 23/18V P4A:Med ekstra håndgreb
Ryobi RY18LT33B-0:Med ekstra håndgreb
Driftstid, min.
Ryobi RY18LT33B-0:Ukendt
💡 54 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Kulfri motor
Ryobi RY18LT33B-0:Ukendt
Model
Ryobi RY18LT33B-0:Ukendt
Nettovægt
Gardena ComfortCut 23/18V P4A: 2.5 kg
Ryobi RY18LT33B-0: 2.6 kg
💡 3 kg er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Oplader medfølger
Ryobi RY18LT33B-0:✖Oplader medfølger
💡 23 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Indeholder
Ryobi RY18LT33B-0:Ukendt
Vibrationsniveau
Gardena ComfortCut 23/18V P4A: ≤ 2.5 m/s²
Ryobi RY18LT33B-0:Ukendt
💡 ≤ 3 m/s² er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, min.
Ryobi RY18LT33B-0:Ukendt
💡 148 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, maks.
Ryobi RY18LT33B-0:Ukendt
💡 155 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
trimmerhoved medfølger
Ryobi RY18LT33B-0:✔Trimmerhoved medfølger
💡 46 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion