Gardena ComfortCut 23/18V P4A vs Ryobi RLT6130
Gardena ComfortCut 23/18V P4A i sammenligning med Ryobi RLT6130
Hvorfor er Gardena ComfortCut 23/18V P4A bedre end Ryobi RLT6130?
Gardena ComfortCut 23/18V P4A er bedre på flg. 8 punkter:
Hvorfor er Ryobi RLT6130 bedre end Gardena ComfortCut 23/18V P4A?
Ryobi RLT6130 er bedre på flg. 6 punkter:
Prissammenligning
Gardena ComfortCut 23/18V P4A
avXperten Gardena Akku-Trimmer ComfortCut 23/18V-P4A Uden batteri
Conrad Elektronik GARDENA ComfortCut 23/18V-P4A solo Græstrimmer Batteridrevet uden batteri
Proshop Gardena Batteritrimmer ComfortCut 23 / 18V P4A uden batteri og lader
Se tilbud
CS Megastore (ComputerSalg) Gardena Batteridrevet græstrimmer ComfortCut 23/18V, solo
Se tilbud
Staypro Gardena ComfortCut Græstrimmer uden batteri og oplader
Driftstid, maks.
  • Gardena ComfortCut 23/18V P4A: 135 min.
    135 min.
  • Ryobi RLT6130:
    Ukendt
💡 87 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Opladningstid
    Ukendt
  • Ryobi RLT6130:
💡 73 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batterispænding
  • Gardena ComfortCut 23/18V P4A: 18 V
    18 V
💡 26 V er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batteritype
    Li-Ion batteri
Lydniveau
  • Gardena ComfortCut 23/18V P4A: 74 dB
    74 dB
  • Ryobi RLT6130: 93.5 dB
    93.5 dB
💡 88 dB er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Pris
Omdrejninger pr. minut
💡 7602 rpm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Teleskophåndtag
    Med teleskophåndtag
    Med teleskophåndtag
Batteriindikator
    Med batteriindikator
batteri medfølger
    Batteri medfølger
💡 25 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Plantebeskyttelsesbøjle
    Med plantebeskyttelsesbøjle
Motortype
    Elektrisk motor
skuldersele medfølger
💡 19 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Effekt
  • Ryobi RLT6130: 600 W
    600 W
💡 636 W er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Udskifteligt batteri
💡 73 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Roterbart trimmerhoved
    Med roterbart trimmerhoved
    Med roterbart trimmerhoved
Trimmediameter
  • Gardena ComfortCut 23/18V P4A: 23 cm
    23 cm
  • Ryobi RLT6130: 30 cm
    30 cm
💡 32 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Ekstra håndgreb
    Med ekstra håndgreb
    Med ekstra håndgreb
Driftstid, min.
💡 54 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Kulfri motor
Model
Nettovægt
  • Gardena ComfortCut 23/18V P4A: 2.5 kg
    2.5 kg
  • Ryobi RLT6130: 2.9 kg
    2.9 kg
💡 3 kg er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Oplader medfølger
💡 23 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Indeholder
Vibrationsniveau
  • Gardena ComfortCut 23/18V P4A: ≤ 2.5 m/s²
    ≤ 2.5 m/s²
  • Ryobi RLT6130: ≤ 2.7 m/s²
    ≤ 2.7 m/s²
💡 ≤ 3 m/s² er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, min.
💡 148 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, maks.
💡 155 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
trimmerhoved medfølger
    Trimmerhoved medfølger
💡 46 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion