Bosch Universal GrassCut 18V-26-500 vs Ryobi RY36ELTX33A-140
Bosch Universal GrassCut 18V-26-500 i sammenligning med Ryobi RY36ELTX33A-140
Hvorfor er Bosch Universal GrassCut 18V-26-500 bedre end Ryobi RY36ELTX33A-140?
Bosch Universal GrassCut 18V-26-500 er bedre på flg. 6 punkter:
Hvorfor er Ryobi RY36ELTX33A-140 bedre end Bosch Universal GrassCut 18V-26-500?
Ryobi RY36ELTX33A-140 er bedre på flg. 5 punkter:
  • Højere batterispænding - Med en batterispænding på 36 V har Ryobi RY36ELTX33A-140 18,00 V højere spænding end Bosch Universal GrassCut 18V-26-500 (18,00 V), hvilket kan give mere kraft til krævende trimning.
Prissammenligning
Bosch Universal GrassCut 18V-26-500
avXperten Bosch UniversalGrassCut 18V-500 Akku Græstrimmer - 18V, 2.0Ah Batteri og Lader
CS Megastore (ComputerSalg) Bosch AKKU GRÆSTRIMMER UNIV 18V-26-500 2AH
Se tilbud
BygXtra Bosch UniversalGrassCut 18V-26-500 Græstrimmer med 2,0Ah batteri og lader
Se tilbud
Johannes Fog Bosch 18v græstrimmer universalgrasscut 18v-26-500 inkl 2,0ah batteri un3481
Ryobi RY36ELTX33A-140
Driftstid, maks.
    Ukendt
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    Ukendt
💡 87 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Opladningstid
  • Bosch Universal GrassCut 18V-26-500: 60 min.
    60 min.
  • Ryobi RY36ELTX33A-140: 150 min.
    150 min.
💡 73 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batterispænding
  • Bosch Universal GrassCut 18V-26-500: 18 V
    18 V
  • Ryobi RY36ELTX33A-140: 36 V
    36 V
💡 26 V er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batteritype
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    Li-Ion batteri
Lydniveau
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
Omdrejninger pr. minut
  • Bosch Universal GrassCut 18V-26-500: 8500 rpm
    8500 rpm
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
💡 7602 rpm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Teleskophåndtag
    Med teleskophåndtag
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
Batteriindikator
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
batteri medfølger
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    Batteri medfølger
💡 25 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Plantebeskyttelsesbøjle
    Med plantebeskyttelsesbøjle
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
Motortype
    Elektrisk motor
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    Elektrisk motor
skuldersele medfølger
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
💡 19 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Effekt
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
💡 636 W er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Udskifteligt batteri
    Udskifteligt batteri
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
💡 73 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Roterbart trimmerhoved
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
Trimmediameter
  • Bosch Universal GrassCut 18V-26-500: 26 cm
    26 cm
  • Ryobi RY36ELTX33A-140: 33 cm
    33 cm
💡 32 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Ekstra håndgreb
    Med ekstra håndgreb
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    Med ekstra håndgreb
Driftstid, min.
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
💡 54 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Kulfri motor
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    Med kulfri motor
Model
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    RY36ELTX33A
Nettovægt
  • Bosch Universal GrassCut 18V-26-500: 2 kg
    2 kg
  • Ryobi RY36ELTX33A-140: 3.5 kg
    3.5 kg
💡 3 kg er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Oplader medfølger
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    Oplader medfølger
💡 23 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Indeholder
    Græstrimmer, batteri, lader
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
Vibrationsniveau
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
💡 ≤ 3 m/s² er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, min.
  • Bosch Universal GrassCut 18V-26-500: 86 cm
    86 cm
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
💡 148 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, maks.
    116 cm
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
💡 155 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
trimmerhoved medfølger
  • Ryobi RY36ELTX33A-140:
    Trimmerhoved medfølger
💡 46 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion