Bosch Universal GrassCut 18V-26-500 vs Ryobi RY18LT33A-0
vs
Bosch Universal GrassCut 18V-26-500 i sammenligning med Ryobi RY18LT33A-0
Hvorfor er Bosch Universal GrassCut 18V-26-500 bedre end Ryobi RY18LT33A-0?
Hvorfor er Ryobi RY18LT33A-0 bedre end Bosch Universal GrassCut 18V-26-500?
Prissammenligning
Bosch Universal GrassCut 18V-26-500
avXperten
Bosch UniversalGrassCut 18V-500 Akku Græstrimmer - 18V, 2.0Ah Batteri og Lader
CS Megastore
(ComputerSalg) Bosch AKKU GRÆSTRIMMER UNIV 18V-26-500 2AH
Se tilbud
BygXtra
Bosch UniversalGrassCut 18V-26-500 Græstrimmer med 2,0Ah batteri og lader
Se tilbud
Amazon.de
Johannes Fog
Bosch 18v græstrimmer universalgrasscut 18v-26-500 inkl 2,0ah batteri un3481
Ryobi RY18LT33A-0
Homeshop
Ryobi 18V ONE+ Græstrimmer - RY18LT33A-0
BygXtra
Ryobi RY18LT33A-0 ONE+ 18V Græstrimmer – Solo
Bauhaus
Ryobi akku græstrimmer RY18LT33A-0 One+ 18V u/batteri & lader
Driftstid, maks.
Bosch Universal GrassCut 18V-26-500:Ukendt
Ryobi RY18LT33A-0:Ukendt
💡 87 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Opladningstid
Bosch Universal GrassCut 18V-26-500: 60 min.
Ryobi RY18LT33A-0:Ukendt
💡 73 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batterispænding
Bosch Universal GrassCut 18V-26-500: 18 V
Ryobi RY18LT33A-0: 18 V
💡 26 V er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batteritype
Ryobi RY18LT33A-0:Li-Ion batteri
Lydniveau
Ryobi RY18LT33A-0: 94 dB
💡 88 dB er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Pris
Omdrejninger pr. minut
Bosch Universal GrassCut 18V-26-500: 8500 rpm
Ryobi RY18LT33A-0:Ukendt
💡 7602 rpm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Teleskophåndtag
Bosch Universal GrassCut 18V-26-500:Med teleskophåndtag
Ryobi RY18LT33A-0:Uden teleskophåndtag
Batteriindikator
Ryobi RY18LT33A-0:Ukendt
batteri medfølger
Ryobi RY18LT33A-0:✖Batteri medfølger
💡 25 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Plantebeskyttelsesbøjle
Bosch Universal GrassCut 18V-26-500:Med plantebeskyttelsesbøjle
Ryobi RY18LT33A-0:Ukendt
Motortype
Bosch Universal GrassCut 18V-26-500:Elektrisk motor
Ryobi RY18LT33A-0:Elektrisk motor
skuldersele medfølger
Ryobi RY18LT33A-0:Ukendt
💡 19 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Effekt
Ryobi RY18LT33A-0:Ukendt
💡 636 W er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Udskifteligt batteri
Bosch Universal GrassCut 18V-26-500:✔Udskifteligt batteri
Ryobi RY18LT33A-0:✔Udskifteligt batteri
💡 73 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Roterbart trimmerhoved
Ryobi RY18LT33A-0:Med roterbart trimmerhoved
Trimmediameter
Bosch Universal GrassCut 18V-26-500: 26 cm
Ryobi RY18LT33A-0: 33 cm
💡 32 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Ekstra håndgreb
Bosch Universal GrassCut 18V-26-500:Med ekstra håndgreb
Ryobi RY18LT33A-0:Med ekstra håndgreb
Driftstid, min.
Ryobi RY18LT33A-0:Ukendt
💡 54 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Kulfri motor
Ryobi RY18LT33A-0:Ukendt
Model
Ryobi RY18LT33A-0:Ukendt
Nettovægt
Bosch Universal GrassCut 18V-26-500: 2 kg
Ryobi RY18LT33A-0: 2.6 kg
💡 3 kg er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Oplader medfølger
Ryobi RY18LT33A-0:✖Oplader medfølger
💡 23 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Indeholder
Bosch Universal GrassCut 18V-26-500:Græstrimmer, batteri, lader
Ryobi RY18LT33A-0:Ukendt
Vibrationsniveau
Ryobi RY18LT33A-0: ≤ 2.3 m/s²
💡 ≤ 3 m/s² er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, min.
Bosch Universal GrassCut 18V-26-500: 86 cm
Ryobi RY18LT33A-0:Ukendt
💡 148 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, maks.
Ryobi RY18LT33A-0:Ukendt
💡 155 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
trimmerhoved medfølger
Ryobi RY18LT33A-0:✔Trimmerhoved medfølger
💡 46 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion