Bosch Universal GrassCut 18V-26-500 vs Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750
vs
Bosch Universal GrassCut 18V-26-500 i sammenligning med Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750
Hvorfor er Bosch Universal GrassCut 18V-26-500 bedre end Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750?
Hvorfor er Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750 bedre end Bosch Universal GrassCut 18V-26-500?
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750 er bedre på flg. 5 punkter:- Højere batterispænding - Med en batterispænding på 36 V har Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750 18,00 V højere spænding end Bosch Universal GrassCut 18V-26-500 (18,00 V), hvilket kan give mere kraft til krævende trimning.
Prissammenligning
Bosch Universal GrassCut 18V-26-500
avXperten
Bosch UniversalGrassCut 18V-500 Akku Græstrimmer - 18V, 2.0Ah Batteri og Lader
CS Megastore
(ComputerSalg) Bosch AKKU GRÆSTRIMMER UNIV 18V-26-500 2AH
Se tilbud
BygXtra
Bosch UniversalGrassCut 18V-26-500 Græstrimmer med 2,0Ah batteri og lader
Se tilbud
Amazon.de
Johannes Fog
Bosch 18v græstrimmer universalgrasscut 18v-26-500 inkl 2,0ah batteri un3481
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750
Proshop
Bosch AdvancedBrushCut 36V-23-750 (SOLO)
Gratis forsendelse
10-4
Bosch Advanced buskrydder 23 cm, 36V, SOLO 06008C1K02 - u/batteri
Merlin
happii
BygXtra
Bosch AdvancedBrushCut 36V-23-750 Buskrydder – Solo
Driftstid, maks.
Bosch Universal GrassCut 18V-26-500:Ukendt
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750:Ukendt
💡 87 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Opladningstid
Bosch Universal GrassCut 18V-26-500: 60 min.
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750: 70 min.
💡 73 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batterispænding
Bosch Universal GrassCut 18V-26-500: 18 V
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750: 36 V
💡 26 V er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batteritype
Lydniveau
💡 88 dB er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Pris
Omdrejninger pr. minut
Bosch Universal GrassCut 18V-26-500: 8500 rpm
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750: 6400 rpm
💡 7602 rpm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Teleskophåndtag
Bosch Universal GrassCut 18V-26-500:Med teleskophåndtag
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750:Uden teleskophåndtag
Batteriindikator
batteri medfølger
💡 25 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Plantebeskyttelsesbøjle
Bosch Universal GrassCut 18V-26-500:Med plantebeskyttelsesbøjle
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750:Med plantebeskyttelsesbøjle
Motortype
Bosch Universal GrassCut 18V-26-500:Elektrisk motor
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750:Elektrisk motor
skuldersele medfølger
💡 19 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Effekt
💡 636 W er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Udskifteligt batteri
Bosch Universal GrassCut 18V-26-500:✔Udskifteligt batteri
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750:✔Udskifteligt batteri
💡 73 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Roterbart trimmerhoved
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750:Uden roterbart trimmerhoved
Trimmediameter
Bosch Universal GrassCut 18V-26-500: 26 cm
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750: 33 cm
💡 32 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Ekstra håndgreb
Bosch Universal GrassCut 18V-26-500:Med ekstra håndgreb
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750:Med ekstra håndgreb
Driftstid, min.
💡 54 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Kulfri motor
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750:Med kulfri motor
Model
Nettovægt
Bosch Universal GrassCut 18V-26-500: 2 kg
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750: 3.4 kg
💡 3 kg er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Oplader medfølger
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750:✖Oplader medfølger
💡 23 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Indeholder
Bosch Universal GrassCut 18V-26-500:Græstrimmer, batteri, lader
Vibrationsniveau
💡 ≤ 3 m/s² er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, min.
Bosch Universal GrassCut 18V-26-500: 86 cm
💡 148 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, maks.
💡 155 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
trimmerhoved medfølger
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750:✖Trimmerhoved medfølger
💡 46 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion