Bosch Universal GrassCut 18V-23-450 vs Stihl FSA 45
vs
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450 i sammenligning med Stihl FSA 45
Hvorfor er Bosch Universal GrassCut 18V-23-450 bedre end Stihl FSA 45?
Hvorfor er Stihl FSA 45 bedre end Bosch Universal GrassCut 18V-23-450?
Prissammenligning
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450
BygXtra
Bosch UniversalGrassCut 18V-23-450 Græstrimmer – Solo
Se tilbud
avXperten
Bosch UniversalGrassCut 18V-23-450 Græstrimmer - Solo, inkl. Spole
Coolshop
Gratis forsendelse
647.-
Gucca
Bosch - Universalgrasscut 18v-23-450 Græstrimmer - Solo Med Spole
Proshop
Bosch AKKU GRÆSTRIMMER UNIV 18V-23-450 SOLO
Se tilbud
Stihl FSA 45
Hylte Hunting & Outdoor
Stihl FSA 45 Batteritrimmere Inkl. Batteri & lader
MKnorth
Stihl Havepakke batteri Inkl. Batteri & lader
Driftstid, maks.
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450:Ukendt
Stihl FSA 45:Ukendt
💡 87 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Opladningstid
Stihl FSA 45: 20 min.
💡 73 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batterispænding
Stihl FSA 45: 18 V
💡 26 V er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batteritype
Stihl FSA 45:Li-Ion batteri
Lydniveau
Stihl FSA 45: 87 dB
💡 88 dB er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Pris
Omdrejninger pr. minut
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450: 8500 rpm
Stihl FSA 45:Ukendt
💡 7602 rpm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Teleskophåndtag
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450:Med teleskophåndtag
Batteriindikator
Stihl FSA 45:Med batteriindikator
batteri medfølger
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450:✖Batteri medfølger
Stihl FSA 45:✔Batteri medfølger
💡 25 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Plantebeskyttelsesbøjle
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450:Med plantebeskyttelsesbøjle
Stihl FSA 45:Med plantebeskyttelsesbøjle
Motortype
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450:Elektrisk motor
Stihl FSA 45:Elektrisk motor
skuldersele medfølger
💡 19 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Effekt
💡 636 W er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Udskifteligt batteri
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450:✔Udskifteligt batteri
Stihl FSA 45:✖Udskifteligt batteri
💡 73 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Roterbart trimmerhoved
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450:Med roterbart trimmerhoved
Trimmediameter
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450: 23 cm
Stihl FSA 45: 23 cm
💡 32 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Ekstra håndgreb
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450:Med ekstra håndgreb
Stihl FSA 45:Med ekstra håndgreb
Driftstid, min.
💡 54 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Kulfri motor
Model
Nettovægt
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450: 2 kg
💡 3 kg er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Oplader medfølger
Stihl FSA 45:✖Oplader medfølger
💡 23 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Indeholder
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450:Græstrimmer
Vibrationsniveau
Stihl FSA 45: ≤ 4.9 m/s²
💡 ≤ 3 m/s² er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, min.
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450: 133 cm
💡 148 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, maks.
💡 155 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
trimmerhoved medfølger
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450:✖Trimmerhoved medfølger
💡 46 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion