Bosch Universal GrassCut 18V-23-450 vs Ryobi RY36ELTX33A-140
vs
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450 i sammenligning med Ryobi RY36ELTX33A-140
Hvorfor er Bosch Universal GrassCut 18V-23-450 bedre end Ryobi RY36ELTX33A-140?
Hvorfor er Ryobi RY36ELTX33A-140 bedre end Bosch Universal GrassCut 18V-23-450?
Prissammenligning
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450
BygXtra
Bosch UniversalGrassCut 18V-23-450 Græstrimmer – Solo
Se tilbud
avXperten
Bosch UniversalGrassCut 18V-23-450 Græstrimmer - Solo, inkl. Spole
Coolshop
Gratis forsendelse
647.-
Gucca
Bosch - Universalgrasscut 18v-23-450 Græstrimmer - Solo Med Spole
Proshop
Bosch AKKU GRÆSTRIMMER UNIV 18V-23-450 SOLO
Se tilbud
Ryobi RY36ELTX33A-140
Bauhaus
Ryobi græstrimmer 36V RY36ELTX33A140 m/batteri & lader
Homeshop
Ryobi 36V Ry36eltx33a-140 - 5133004547 ✓ På lager - klar til levering og afhentning
Gratis forsendelse
Driftstid, maks.
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450:Ukendt
Ryobi RY36ELTX33A-140:Ukendt
💡 87 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Opladningstid
Ryobi RY36ELTX33A-140: 150 min.
💡 73 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batterispænding
Ryobi RY36ELTX33A-140: 36 V
💡 26 V er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batteritype
Ryobi RY36ELTX33A-140:Li-Ion batteri
Lydniveau
Ryobi RY36ELTX33A-140:Ukendt
💡 88 dB er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Pris
Omdrejninger pr. minut
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450: 8500 rpm
Ryobi RY36ELTX33A-140:Ukendt
💡 7602 rpm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Teleskophåndtag
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450:Med teleskophåndtag
Ryobi RY36ELTX33A-140:Ukendt
Batteriindikator
Ryobi RY36ELTX33A-140:Ukendt
batteri medfølger
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450:✖Batteri medfølger
Ryobi RY36ELTX33A-140:✔Batteri medfølger
💡 25 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Plantebeskyttelsesbøjle
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450:Med plantebeskyttelsesbøjle
Ryobi RY36ELTX33A-140:Ukendt
Motortype
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450:Elektrisk motor
Ryobi RY36ELTX33A-140:Elektrisk motor
skuldersele medfølger
Ryobi RY36ELTX33A-140:Ukendt
💡 19 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Effekt
Ryobi RY36ELTX33A-140:Ukendt
💡 636 W er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Udskifteligt batteri
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450:✔Udskifteligt batteri
Ryobi RY36ELTX33A-140:✔Udskifteligt batteri
💡 73 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Roterbart trimmerhoved
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450:Med roterbart trimmerhoved
Ryobi RY36ELTX33A-140:Ukendt
Trimmediameter
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450: 23 cm
Ryobi RY36ELTX33A-140: 33 cm
💡 32 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Ekstra håndgreb
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450:Med ekstra håndgreb
Ryobi RY36ELTX33A-140:Med ekstra håndgreb
Driftstid, min.
Ryobi RY36ELTX33A-140:Ukendt
💡 54 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Kulfri motor
Ryobi RY36ELTX33A-140:Med kulfri motor
Model
Ryobi RY36ELTX33A-140:RY36ELTX33A
Nettovægt
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450: 2 kg
Ryobi RY36ELTX33A-140: 3.5 kg
💡 3 kg er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Oplader medfølger
Ryobi RY36ELTX33A-140:✔Oplader medfølger
💡 23 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Indeholder
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450:Græstrimmer
Ryobi RY36ELTX33A-140:Ukendt
Vibrationsniveau
Ryobi RY36ELTX33A-140:Ukendt
💡 ≤ 3 m/s² er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, min.
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450: 133 cm
Ryobi RY36ELTX33A-140:Ukendt
💡 148 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, maks.
Ryobi RY36ELTX33A-140:Ukendt
💡 155 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
trimmerhoved medfølger
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450:✖Trimmerhoved medfølger
Ryobi RY36ELTX33A-140:✔Trimmerhoved medfølger
💡 46 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion