Bosch Universal GrassCut 18V-23-450 vs Metabo FSD 36-18 LTX Solo
vs
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450 i sammenligning med Metabo FSD 36-18 LTX Solo
Hvorfor er Bosch Universal GrassCut 18V-23-450 bedre end Metabo FSD 36-18 LTX Solo?
Hvorfor er Metabo FSD 36-18 LTX Solo bedre end Bosch Universal GrassCut 18V-23-450?
Prissammenligning
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450
BygXtra
Bosch UniversalGrassCut 18V-23-450 Græstrimmer – Solo
Se tilbud
avXperten
Bosch UniversalGrassCut 18V-23-450 Græstrimmer - Solo, inkl. Spole
Coolshop
Gratis forsendelse
647.-
Gucca
Bosch - Universalgrasscut 18v-23-450 Græstrimmer - Solo Med Spole
Proshop
Bosch AKKU GRÆSTRIMMER UNIV 18V-23-450 SOLO
Se tilbud
Metabo FSD 36-18 LTX Solo
CompuMail
Gratis forsendelse
10-4
Metabo akku buskrydder FSD36-18LTXBL40 SOLO 601610850
Netbyggemarked
Metabo FSD 36-18 LTX BL 40 buskrydder, rundt greb, 18V, uden batteri og lader
Bauhaus
Metabo akku buskrydder FSD 36-18LTXBL40 solo 18V u/batteri & lader
CS Megastore
(ComputerSalg) Metabo FSD 36-18 LTX BL 40 Batteridrevet Græstrimmer uden batteri 18 V Skærebredde (max.): 400 mm
Driftstid, maks.
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450:Ukendt
Metabo FSD 36-18 LTX Solo:Ukendt
💡 87 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Opladningstid
💡 73 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batterispænding
Metabo FSD 36-18 LTX Solo: 18 V
💡 26 V er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batteritype
Metabo FSD 36-18 LTX Solo:Li-Ion batteri
Lydniveau
💡 88 dB er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Pris
Omdrejninger pr. minut
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450: 8500 rpm
Metabo FSD 36-18 LTX Solo: 6000 rpm
💡 7602 rpm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Teleskophåndtag
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450:Med teleskophåndtag
Batteriindikator
batteri medfølger
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450:✖Batteri medfølger
Metabo FSD 36-18 LTX Solo:✖Batteri medfølger
💡 25 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Plantebeskyttelsesbøjle
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450:Med plantebeskyttelsesbøjle
Metabo FSD 36-18 LTX Solo:Uden plantebeskyttelsesbøjle
Motortype
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450:Elektrisk motor
Metabo FSD 36-18 LTX Solo:Elektrisk motor
skuldersele medfølger
💡 19 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Effekt
💡 636 W er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Udskifteligt batteri
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450:✔Udskifteligt batteri
Metabo FSD 36-18 LTX Solo:✔Udskifteligt batteri
💡 73 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Roterbart trimmerhoved
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450:Med roterbart trimmerhoved
Metabo FSD 36-18 LTX Solo:Uden roterbart trimmerhoved
Trimmediameter
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450: 23 cm
Metabo FSD 36-18 LTX Solo: 40 cm
💡 32 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Ekstra håndgreb
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450:Med ekstra håndgreb
Metabo FSD 36-18 LTX Solo:Med ekstra håndgreb
Driftstid, min.
💡 54 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Kulfri motor
Metabo FSD 36-18 LTX Solo:Med kulfri motor
Model
Nettovægt
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450: 2 kg
Metabo FSD 36-18 LTX Solo: 8.12 kg
💡 3 kg er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Oplader medfølger
Metabo FSD 36-18 LTX Solo:✖Oplader medfølger
💡 23 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Indeholder
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450:Græstrimmer
Vibrationsniveau
💡 ≤ 3 m/s² er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, min.
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450: 133 cm
💡 148 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, maks.
💡 155 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
trimmerhoved medfølger
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450:✖Trimmerhoved medfølger
Metabo FSD 36-18 LTX Solo:✔Trimmerhoved medfølger
💡 46 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion