Bosch Universal GrassCut 18V-23-450 vs Gardena ComfortCut Li-18/23
vs
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450 i sammenligning med Gardena ComfortCut Li-18/23
Hvorfor er Bosch Universal GrassCut 18V-23-450 bedre end Gardena ComfortCut Li-18/23?
Hvorfor er Gardena ComfortCut Li-18/23 bedre end Bosch Universal GrassCut 18V-23-450?
Prissammenligning
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450
BygXtra
Bosch UniversalGrassCut 18V-23-450 Græstrimmer – Solo
Se tilbud
avXperten
Bosch UniversalGrassCut 18V-23-450 Græstrimmer - Solo, inkl. Spole
Coolshop
Gratis forsendelse
647.-
Gucca
Bosch - Universalgrasscut 18v-23-450 Græstrimmer - Solo Med Spole
Proshop
Bosch AKKU GRÆSTRIMMER UNIV 18V-23-450 SOLO
Se tilbud
Gardena ComfortCut Li-18/23
Amazon.de
Gardena Akku-Trimmer ComfortCut 23/18V P4A Ready-to-Use Set: Rasentrimmer mit 230 mm Schnittkreis, Teleskopstiel und schwenkbarer Trimmerkopf, inkl. 18V P4A Akku (14701-20)
happii
Gardena Batteritrimmer ComfortCut Li-18/23 komplet sæt
Proshop
Gratis forsendelse
Merlin
Værktøjsboden
Gardena Trimmer EasyCut Li-18/23, komplet med batteri og lader.
Driftstid, maks.
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450:Ukendt
Gardena ComfortCut Li-18/23: 56 min.
💡 87 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Opladningstid
Gardena ComfortCut Li-18/23:Ukendt
💡 73 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batterispænding
Gardena ComfortCut Li-18/23: 18 V
💡 26 V er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batteritype
Gardena ComfortCut Li-18/23:Li-Ion batteri
Lydniveau
Gardena ComfortCut Li-18/23: 74 dB
💡 88 dB er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Pris
Omdrejninger pr. minut
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450: 8500 rpm
💡 7602 rpm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Teleskophåndtag
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450:Med teleskophåndtag
Batteriindikator
Gardena ComfortCut Li-18/23:Med batteriindikator
batteri medfølger
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450:✖Batteri medfølger
Gardena ComfortCut Li-18/23:✔Batteri medfølger
💡 25 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Plantebeskyttelsesbøjle
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450:Med plantebeskyttelsesbøjle
Gardena ComfortCut Li-18/23:Med plantebeskyttelsesbøjle
Motortype
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450:Elektrisk motor
skuldersele medfølger
💡 19 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Effekt
💡 636 W er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Udskifteligt batteri
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450:✔Udskifteligt batteri
Gardena ComfortCut Li-18/23:✔Udskifteligt batteri
💡 73 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Roterbart trimmerhoved
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450:Med roterbart trimmerhoved
Gardena ComfortCut Li-18/23:Med roterbart trimmerhoved
Trimmediameter
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450: 23 cm
Gardena ComfortCut Li-18/23: 23 cm
💡 32 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Ekstra håndgreb
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450:Med ekstra håndgreb
Gardena ComfortCut Li-18/23:Med ekstra håndgreb
Driftstid, min.
💡 54 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Kulfri motor
Model
Nettovægt
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450: 2 kg
Gardena ComfortCut Li-18/23: 2.5 kg
💡 3 kg er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Oplader medfølger
Gardena ComfortCut Li-18/23:✔Oplader medfølger
💡 23 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Indeholder
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450:Græstrimmer
Gardena ComfortCut Li-18/23:Græstrimmer, batteri, oplader
Vibrationsniveau
Gardena ComfortCut Li-18/23: ≤ 2.5 m/s²
💡 ≤ 3 m/s² er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, min.
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450: 133 cm
💡 148 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, maks.
💡 155 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
trimmerhoved medfølger
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450:✖Trimmerhoved medfølger
💡 46 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion