Bosch Universal GrassCut 18V-23-450 vs Bosch Art 27 +
vs
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450 i sammenligning med Bosch Art 27 +
Hvorfor er Bosch Universal GrassCut 18V-23-450 bedre end Bosch Art 27 +?
Hvorfor er Bosch Art 27 + bedre end Bosch Universal GrassCut 18V-23-450?
Prissammenligning
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450
BygXtra
Bosch UniversalGrassCut 18V-23-450 Græstrimmer – Solo
Se tilbud
avXperten
Bosch UniversalGrassCut 18V-23-450 Græstrimmer - Solo, inkl. Spole
Coolshop
Gratis forsendelse
647.-
Gucca
Bosch - Universalgrasscut 18v-23-450 Græstrimmer - Solo Med Spole
Proshop
Bosch AKKU GRÆSTRIMMER UNIV 18V-23-450 SOLO
Se tilbud
Bosch Art 27 +
CompuMail
Bosch ART 27+ Græstrimmer Elektrisk 10500opm 2.7kg --> På lager, levering hos dig 14-05-2026
CS Megastore
(ComputerSalg) Bosch ART 27+ Græstrimmer Elektrisk 10500opm 2.7kg
avXperten
Bosch ART 27 Græstrimmer - 450W
655.-
Driftstid, maks.
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450:Ukendt
Bosch Art 27 +:Ukendt
💡 87 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Opladningstid
Bosch Art 27 +:Ukendt
💡 73 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batterispænding
💡 26 V er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batteritype
Lydniveau
💡 88 dB er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Pris
Omdrejninger pr. minut
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450: 8500 rpm
Bosch Art 27 +: 10500 rpm
💡 7602 rpm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Teleskophåndtag
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450:Med teleskophåndtag
Bosch Art 27 +:Med teleskophåndtag
Batteriindikator
batteri medfølger
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450:✖Batteri medfølger
💡 25 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Plantebeskyttelsesbøjle
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450:Med plantebeskyttelsesbøjle
Bosch Art 27 +:Med plantebeskyttelsesbøjle
Motortype
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450:Elektrisk motor
Bosch Art 27 +:Elektrisk motor
skuldersele medfølger
💡 19 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Effekt
Bosch Art 27 +: 450 W
💡 636 W er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Udskifteligt batteri
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450:✔Udskifteligt batteri
Bosch Art 27 +:✖Udskifteligt batteri
💡 73 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Roterbart trimmerhoved
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450:Med roterbart trimmerhoved
Bosch Art 27 +:Med roterbart trimmerhoved
Trimmediameter
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450: 23 cm
Bosch Art 27 +: 27 cm
💡 32 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Ekstra håndgreb
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450:Med ekstra håndgreb
Bosch Art 27 +:Med ekstra håndgreb
Driftstid, min.
💡 54 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Kulfri motor
Model
Nettovægt
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450: 2 kg
Bosch Art 27 +: 2.9 kg
💡 3 kg er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Oplader medfølger
💡 23 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Indeholder
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450:Græstrimmer
Bosch Art 27 +:Græstrimmer, trådspole, hjulsæt
Vibrationsniveau
💡 ≤ 3 m/s² er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, min.
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450: 133 cm
Bosch Art 27 +: 80 cm
💡 148 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, maks.
💡 155 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
trimmerhoved medfølger
Bosch Universal GrassCut 18V-23-450:✖Trimmerhoved medfølger
Bosch Art 27 +:✔Trimmerhoved medfølger
💡 46 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion