Bosch Easy GrassCut 26 vs Ryobi RY36LT33A-0
Bosch Easy GrassCut 26 i sammenligning med Ryobi RY36LT33A-0
Hvorfor er Bosch Easy GrassCut 26 bedre end Ryobi RY36LT33A-0?
Bosch Easy GrassCut 26 er bedre på flg. 7 punkter:
Hvorfor er Ryobi RY36LT33A-0 bedre end Bosch Easy GrassCut 26?
Ryobi RY36LT33A-0 er bedre på flg. 7 punkter:
Prissammenligning
Bosch Easy GrassCut 26
Johannes Fog Bosch græstrimmer 26cm 280w easygrasscut
Se tilbud
BygXtra Bosch Easy GrassCut 26 Græstrimmer 230V
Se tilbud
Proshop Bosch EasyGrassCut 26
321.-
Homeshop Bosch EasyGrassCut 26 Elektrisk Græstrimmer - 06008C1J01
happii Bosch EasyGrassCut 26
351.-
Ryobi RY36LT33A-0
Davidsen Ryobi RY36LT33A-0 græstrimmer 36V MAX POWER solo
BygXtra Ryobi RY36LT33A-0 36V Græstrimmer – Solo
Driftstid, maks.
  • Bosch Easy GrassCut 26:
    Ukendt
  • Ryobi RY36LT33A-0:
    Ukendt
💡 87 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Opladningstid
  • Ryobi RY36LT33A-0:
💡 73 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batterispænding
  • Ryobi RY36LT33A-0: 36 V
    36 V
💡 26 V er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batteritype
  • Ryobi RY36LT33A-0:
    Li-Ion batteri
Lydniveau
  • Ryobi RY36LT33A-0:
Omdrejninger pr. minut
  • Bosch Easy GrassCut 26: 12500 rpm
    12500 rpm
  • Ryobi RY36LT33A-0:
💡 7602 rpm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Teleskophåndtag
    Uden teleskophåndtag
  • Ryobi RY36LT33A-0:
Batteriindikator
  • Ryobi RY36LT33A-0:
batteri medfølger
  • Ryobi RY36LT33A-0:
    Batteri medfølger
💡 25 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Plantebeskyttelsesbøjle
    Med plantebeskyttelsesbøjle
  • Ryobi RY36LT33A-0:
Motortype
    Elektrisk motor
  • Ryobi RY36LT33A-0:
    Elektrisk motor
skuldersele medfølger
  • Ryobi RY36LT33A-0:
💡 19 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Effekt
  • Bosch Easy GrassCut 26: 280 W
    280 W
  • Ryobi RY36LT33A-0:
💡 636 W er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Udskifteligt batteri
    Udskifteligt batteri
  • Ryobi RY36LT33A-0:
💡 73 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Roterbart trimmerhoved
    Uden roterbart trimmerhoved
  • Ryobi RY36LT33A-0:
Trimmediameter
  • Bosch Easy GrassCut 26: 26 cm
    26 cm
  • Ryobi RY36LT33A-0: 33 cm
    33 cm
💡 32 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Ekstra håndgreb
    Med ekstra håndgreb
  • Ryobi RY36LT33A-0:
    Med ekstra håndgreb
Driftstid, min.
  • Ryobi RY36LT33A-0:
💡 54 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Kulfri motor
  • Ryobi RY36LT33A-0:
Model
  • Ryobi RY36LT33A-0:
    RY36LT33A
Nettovægt
  • Bosch Easy GrassCut 26: 2 kg
    2 kg
  • Ryobi RY36LT33A-0: 2.8 kg
    2.8 kg
💡 3 kg er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Oplader medfølger
  • Ryobi RY36LT33A-0:
    Oplader medfølger
💡 23 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Indeholder
    Græstrimmer
  • Ryobi RY36LT33A-0:
Vibrationsniveau
  • Ryobi RY36LT33A-0:
💡 ≤ 3 m/s² er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, min.
  • Bosch Easy GrassCut 26: 116 cm
    116 cm
  • Ryobi RY36LT33A-0:
💡 148 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, maks.
    116 cm
  • Ryobi RY36LT33A-0:
💡 155 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
trimmerhoved medfølger
    Trimmerhoved medfølger
  • Ryobi RY36LT33A-0:
💡 46 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion