Bosch Easy GrassCut 26 vs Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750
Bosch Easy GrassCut 26 i sammenligning med Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750
Hvorfor er Bosch Easy GrassCut 26 bedre end Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750?
Bosch Easy GrassCut 26 er bedre på flg. 4 punkter:
Hvorfor er Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750 bedre end Bosch Easy GrassCut 26?
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750 er bedre på flg. 5 punkter:
Prissammenligning
Bosch Easy GrassCut 26
Johannes Fog Bosch græstrimmer 26cm 280w easygrasscut
Se tilbud
BygXtra Bosch Easy GrassCut 26 Græstrimmer 230V
Se tilbud
Proshop Bosch EasyGrassCut 26
321.-
Homeshop Bosch EasyGrassCut 26 Elektrisk Græstrimmer - 06008C1J01
happii Bosch EasyGrassCut 26
351.-
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750
Proshop Bosch AdvancedBrushCut 36V-23-750 (SOLO)
Gratis forsendelse
10-4 Bosch Advanced buskrydder 23 cm, 36V, SOLO 06008C1K02 - u/batteri
Merlin Bosch AdvancedBrushCut 36V-23-750 (SOLO)
happii Bosch AdvancedBrushCut 36V-23-750 (SOLO)
BygXtra Bosch AdvancedBrushCut 36V-23-750 Buskrydder – Solo
Driftstid, maks.
  • Bosch Easy GrassCut 26:
    Ukendt
    Ukendt
💡 87 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Opladningstid
  • Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750: 70 min.
    70 min.
💡 73 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batterispænding
  • Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750: 36 V
    36 V
💡 26 V er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batteritype
Lydniveau
Omdrejninger pr. minut
  • Bosch Easy GrassCut 26: 12500 rpm
    12500 rpm
  • Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750: 6400 rpm
    6400 rpm
💡 7602 rpm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Teleskophåndtag
    Uden teleskophåndtag
    Uden teleskophåndtag
Batteriindikator
batteri medfølger
💡 25 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Plantebeskyttelsesbøjle
    Med plantebeskyttelsesbøjle
    Med plantebeskyttelsesbøjle
Motortype
    Elektrisk motor
    Elektrisk motor
skuldersele medfølger
💡 19 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Effekt
  • Bosch Easy GrassCut 26: 280 W
    280 W
💡 636 W er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Udskifteligt batteri
    Udskifteligt batteri
💡 73 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Roterbart trimmerhoved
    Uden roterbart trimmerhoved
    Uden roterbart trimmerhoved
Trimmediameter
  • Bosch Easy GrassCut 26: 26 cm
    26 cm
  • Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750: 33 cm
    33 cm
💡 32 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Ekstra håndgreb
    Med ekstra håndgreb
    Med ekstra håndgreb
Driftstid, min.
💡 54 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Kulfri motor
    Med kulfri motor
Model
Nettovægt
  • Bosch Easy GrassCut 26: 2 kg
    2 kg
  • Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750: 3.4 kg
    3.4 kg
💡 3 kg er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Oplader medfølger
    Oplader medfølger
💡 23 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Indeholder
    Græstrimmer
Vibrationsniveau
💡 ≤ 3 m/s² er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, min.
  • Bosch Easy GrassCut 26: 116 cm
    116 cm
💡 148 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, maks.
    116 cm
💡 155 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
trimmerhoved medfølger
    Trimmerhoved medfølger
💡 46 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion