Bosch Art 30 vs Ryobi RY36LT33A-120
Bosch Art 30 i sammenligning med Ryobi RY36LT33A-120
Hvorfor er Bosch Art 30 bedre end Ryobi RY36LT33A-120?
Bosch Art 30 er bedre på flg. 7 punkter:
Hvorfor er Ryobi RY36LT33A-120 bedre end Bosch Art 30?
Ryobi RY36LT33A-120 er bedre på flg. 7 punkter:
Prissammenligning
Bosch Art 30
535.-
Johannes Fog Bosch græstrimmer art 30
560.-
Se tilbud
CS Megastore (ComputerSalg) Bosch GRÆSTRIMMER ART 30 550W
Se tilbud
BygXtra Bosch Art 30 Græstrimmer 230V
610.-
Proshop Bosch ART 30
622.-
Driftstid, maks.
  • Bosch Art 30:
    Ukendt
  • Ryobi RY36LT33A-120:
    Ukendt
💡 87 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Opladningstid
  • Ryobi RY36LT33A-120:
💡 73 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batterispænding
  • Ryobi RY36LT33A-120: 36 V
    36 V
💡 26 V er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batteritype
  • Ryobi RY36LT33A-120:
    Li-Ion batteri
Lydniveau
  • Ryobi RY36LT33A-120:
Omdrejninger pr. minut
  • Bosch Art 30: 9500 rpm
    9500 rpm
  • Ryobi RY36LT33A-120:
💡 7602 rpm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Teleskophåndtag
    Med teleskophåndtag
  • Ryobi RY36LT33A-120:
Batteriindikator
  • Ryobi RY36LT33A-120:
batteri medfølger
  • Ryobi RY36LT33A-120:
    Batteri medfølger
💡 25 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Plantebeskyttelsesbøjle
    Med plantebeskyttelsesbøjle
  • Ryobi RY36LT33A-120:
Motortype
    Elektrisk motor
  • Ryobi RY36LT33A-120:
    Elektrisk motor
skuldersele medfølger
  • Ryobi RY36LT33A-120:
💡 19 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Effekt
  • Bosch Art 30: 480 W
    480 W
  • Ryobi RY36LT33A-120:
💡 636 W er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Udskifteligt batteri
    Udskifteligt batteri
  • Ryobi RY36LT33A-120:
💡 73 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Roterbart trimmerhoved
    Med roterbart trimmerhoved
  • Ryobi RY36LT33A-120:
Trimmediameter
  • Bosch Art 30: 30 cm
    30 cm
  • Ryobi RY36LT33A-120: 33 cm
    33 cm
💡 32 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Ekstra håndgreb
    Med ekstra håndgreb
  • Ryobi RY36LT33A-120:
    Med ekstra håndgreb
Driftstid, min.
  • Ryobi RY36LT33A-120:
💡 54 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Kulfri motor
  • Ryobi RY36LT33A-120:
Model
  • Ryobi RY36LT33A-120:
    RY36LT33A
Nettovægt
  • Bosch Art 30: 2.8 kg
    2.8 kg
  • Ryobi RY36LT33A-120: 2.8 kg
    2.8 kg
💡 3 kg er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Oplader medfølger
  • Ryobi RY36LT33A-120:
    Oplader medfølger
💡 23 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Indeholder
    Græstrimmer, trådspole
  • Ryobi RY36LT33A-120:
Vibrationsniveau
  • Ryobi RY36LT33A-120:
💡 ≤ 3 m/s² er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, min.
  • Bosch Art 30: 80 cm
    80 cm
  • Ryobi RY36LT33A-120:
💡 148 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, maks.
    115 cm
  • Ryobi RY36LT33A-120:
💡 155 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
trimmerhoved medfølger
    Trimmerhoved medfølger
  • Ryobi RY36LT33A-120:
💡 46 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion