Bosch Art 24 + vs Ryobi RY36LTX40A-0
Bosch Art 24 + i sammenligning med Ryobi RY36LTX40A-0
Hvorfor er Bosch Art 24 + bedre end Ryobi RY36LTX40A-0?
Bosch Art 24 + er bedre på flg. 5 punkter:
Hvorfor er Ryobi RY36LTX40A-0 bedre end Bosch Art 24 +?
Ryobi RY36LTX40A-0 er bedre på flg. 8 punkter:
Driftstid, maks.
  • Bosch Art 24 +:
    Ukendt
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
    Ukendt
💡 87 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Opladningstid
  • Bosch Art 24 +:
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
💡 73 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batterispænding
  • Ryobi RY36LTX40A-0: 36 V
    36 V
💡 26 V er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batteritype
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
    Li-Ion batteri
Lydniveau
  • Ryobi RY36LTX40A-0: 95 dB
    95 dB
💡 88 dB er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Pris
Omdrejninger pr. minut
  • Bosch Art 24 +: 12000 rpm
    12000 rpm
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
💡 7602 rpm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Teleskophåndtag
    Med teleskophåndtag
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
    Uden teleskophåndtag
Batteriindikator
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
batteri medfølger
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
    Batteri medfølger
💡 25 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Plantebeskyttelsesbøjle
    Med plantebeskyttelsesbøjle
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
    Uden plantebeskyttelsesbøjle
Motortype
    Elektrisk motor
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
    Elektrisk motor
skuldersele medfølger
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
    Skuldersele medfølger
💡 19 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Effekt
  • Bosch Art 24 +: 400 W
    400 W
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
💡 636 W er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Udskifteligt batteri
    Udskifteligt batteri
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
💡 73 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Roterbart trimmerhoved
    Med roterbart trimmerhoved
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
    Med roterbart trimmerhoved
Trimmediameter
  • Bosch Art 24 +: 24 cm
    24 cm
  • Ryobi RY36LTX40A-0: 40 cm
    40 cm
💡 32 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Ekstra håndgreb
    Med ekstra håndgreb
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
    Med ekstra håndgreb
Driftstid, min.
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
💡 54 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Kulfri motor
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
    Med kulfri motor
Model
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
    RY36LTX40A
Nettovægt
  • Bosch Art 24 +: 2.8 kg
    2.8 kg
  • Ryobi RY36LTX40A-0: 4 kg
    4 kg
💡 3 kg er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Oplader medfølger
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
    Oplader medfølger
💡 23 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Indeholder
    Græstrimmer, trådspole, hjulsæt
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
Vibrationsniveau
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
💡 ≤ 3 m/s² er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, min.
  • Bosch Art 24 +: 80 cm
    80 cm
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
💡 148 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, maks.
    115 cm
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
💡 155 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
trimmerhoved medfølger
    Trimmerhoved medfølger
  • Ryobi RY36LTX40A-0:
💡 46 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion